Цікаве

Чим небезпечні гірськолижні курорти

Новорічні свята — час підвищеної популярності гірськолижних курортів. У цей період туди прагнуть потрапити навіть ті, хто ніколи не стояв на лижах чи сноуборді.

1News розповідає, як провести зимовий відпочинок без шкоди для здоров’я.

Травми

Улюблені багатьма гірські лижі традиційно вважаються найбільш небезпечним і травматичним видом спорту. Тому, щоб убезпечити себе і навколишніх, потрібно дотримуватися елементарних заходів безпеки.

По-перше, потрібно оцінити рівень складності траси, перш ніж вийти на неї. Крім того, рухатися завжди зберігаючи дистанцію, не створюючи перешкод іншим учасникам гірськолижного руху.

По-друге, якщо ви не професійний спортсмен, або зовсім не вмієте стояти на лижах, то обирайте трасу з простим спуском чи скористайтеся послугами інструктора.

Екіпірування

Одяг для катання повинен не тільки забезпечити вам комфорт, а й допомогти уникнути переохолодження або перегріву.

Так, у ньому потрібно дотримуватися принципу багатошаровості. Один із шарів — це термобілизна. Вона має щільно прилягати до тіла, щоб забезпечити правильну терморегуляцію, але водночас не здавлювати м’язи і стимулювати кровообіг.

Обмороження

На гірськолижних курортах існує великий ризик заробити собі обмороження. Воно зазвичай трапляється на відкритих ділянках тіла. Головне правило при обмороженні — не можна різко зігрівати пошкоджену ділянку.

Також при втраті чутливості необхідно накласти на місце обмороження зігріваючу пов’язку і негайно звернутися до лікаря.

Фізичне навантаження

Також на гірськолижних курортах серйозним навантаженням піддаються ноги. Тому не дивуйтеся, якщо під кінець вечора вам буде складно пересуватися. Крім того, лижі й спорядження для сноуборду мають велике значення, і якщо у вас є проблеми з опорно-руховим апаратом (хребет, суглоби, зв’язки), то буде краще попередньо обговорити з лікарем, чи не протипоказані вам подібні навантаження.

Алкоголь

Катання на лижах може бути небезпечним у нетверезому вигляді. Адже під дією алкоголю повністю відсутній страх, з’являється відчуття свободи, відчуття швидкості.

Також можливе і переохолодження, тому що людина під впливом алкоголю не відчуває сигналів свого тіла про холод, утому і небезпеку.

Джерело: Обозреватель

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close