Цікаве

Чи отримають компенсацію власники затоплених авто: думка юристів

Масове затоплення автомобілів, що сталось нещодавно в Києві було викликане не тільки стихією, але і неналежним станом зливової каналізації. Щоправда юристи зазначають, що київська влада навряд чи понесе за це відповідальність.

Фото: facebook.com/vladimir.bugaenko

«Право на позов люди, автомобілі яких були затоплені (через нічний потоп в ТЦ «Гулівер», – ред.), природно, мають. Але для того, щоб отримати компенсацію за майновий збиток, необхідно встановити: чи є чиясь вина в затопленні, або це виключно стихійне лихо. Юридична особа, яка надає послуги з паркування – місце, охорона, бере за відповідні послуги гроші, тому несе відповідальність за збереження авто», – заявила в коментарі “Лівому берегу” юрист Валентина Теличенко.

У той же час, з її слів, довести провину і отримати компенсацію від власника парковки в ТЦ, як і залучити київську владу до відповідальності, буде дуже непросто.

Вона додала, що «для подачі такого цивільного позову потрібно на руках мати офіційний висновок експертизи, де буде зафіксовано: або порушення ГБН при будівництві паркування в торговому центрі, або інші порушення, які і стали причиною затоплення. Але, як показує практика, в таких випадках, як правило, в результаті все списується на погодні умови, форс-мажорні ситуації і стихійні лиха», – зазначила Теличенко.

«Що ж стосується відповідальності київської влади – вона настає тільки в тому випадку, якщо має місце умисне приховування порушень норм і стандартів при містобудуванні», – наголосила вона.

Нагадаємо, раніше міський голова Києва Віталій Кличко заявив, що не бачить ніяких юридичних перспектив позовів власників автомобілів, які постраждали під час потопу в столиці.

Він уточнив, що в разі, якщо страховка покриває пошкодження машин в результаті стихійних лих, то компенсацію власник отримає. Якщо ж такі випадки в контракті не передбачені, то він «юридичних перспектив таких позовів не бачить».

«Кожен власник транспортного засобу може застрахувати свій автомобіль. І якщо така страховка покриває події, обумовлені стихійними лихами, то питання знімається. Якщо ж ні… Ну я розумію, що навіть в разі стихійного лиха у нас потрібно знайти крайнього… Але, якщо чесно, юридичних перспектив таких позовів я не бачу», – сказав він.

Нагадаємо, вночі 19 серпня через сильний дощ у Києві затопило декілька вулиць, парковку і супермаркет торгового центру «Гулівер», а поблизу станції метро «Олімпійська» провалилась дорога.

Раніше 23 липня було локальне підтоплення на лівому березі в районі метро «Лівобережна», 25 липня затопило правий берег, 16 серпня вперше потоп стався на вулиці Хрещатик.

Експерти заявляють, що без ремонту радянської інфраструктури Київ буде підтоплювати постійно.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close