Цікаве

Бурий рис: в чому його особливість та чи дійсно він корисний

Скільки видів рису тільки не існує. Різноманітність у всьому: від форми до кольорової гами. Рис універсальний, він хороший у багатьох стравах, на рисі “сидить” уся Азія. І, як нас запевняють, непогано е почувається.

1News розповідає про один з найпопулярніших і, як вважають, з найкориснішим – коричневим або бурим рисом. Чому? Виходячи з останніх досліджень американських вчених-дієтологів, у бурому рисі є миш’як. Але є і хороша новина – вченим також вдалося знайти спосіб приготування рису, який значно скоротить наявність у продукті небезпечного металу.

Почнемо з особливостей бурого рису.

Фото: Instagram/immortal_life_now

Чому він бурий

Тому що його покриває лушпиння. Воно й надає йому колір і текстуру, впізнаваний присмак горіха. І це перша відмінність від білого. Бо білий рис тому й білий, що в процесі обробки позбувся цього лушпиння.

З оболонкою розібралися. А тепер – його розхвалені властивості “прекрасно впливати на організм”.

Низький глікемічний індекс

Справді, в бурому/коричневому рисі ГІ нижче, ніж у білому – 50 проти 67. А ми пам’ятаємо, що нижче індекс, то слабкіше підвищується рівень цукру в крові. Поки що плюс, але не значний.

А що з калоріями?

Одне з головних питань, що цікавлять усіх, хто намагається правильно харчуватися та стежити за фігурою. Безумовно, лушпиння. У ньому містяться харчові волокна й корисні жири. Це плюс. Порівняємо кількість калорій. У 100 гр вареного басматі – 127 ккал. У 100 гр вареного бурого рису – 120 ккал. Очевидне не коментуємо.

Тим паче у нас є те, що вимагає особливої уваги.

У буром рисі є миш’як

Фото: Instagram/ltr_mall

Втім, як у будь-якому іншому рисі. Але в буром рисі його все ж більше. (Це доведено тими самими дослідженнями вчених, див. вище). Миш’як – важкий метал і дуже токсичний, а в рис він потрапляє з ґрунтових вод.

Чому миш’яку в буром рисі більше – відповідь на поверхні. Бурий не проходить стадію обробки на відміну від інших видів рису. Те саме й з антінутрієнтами (сполуки, що перешкоджають засвоєнню поживних речовин). Їх теж більше в буром рисі. Але вихід є.

Як позбутися миш’яку

Фото: Instagram/korshop.ru

Вчені Шеффілдського університету у Великій Британії розповіли про спосіб приготування рису, за допомогою якого можна скоротити присутність миш’яку від 50% до 75%. Цей метод назвали пропарювання з абсорбцією.

Потрібно варити рис упродовж 5 хвилин в кип’яченій воді. Потім злити воду і замінити чистою. Потім варити до готовності на повільному вогні.

І ще – не їжте рис щодня. Не залежно від того, який він, білий, бурий або ще якийсь, двічі на тиждень – цього достатньо.

Джерело: Сьогодні

 

Останні новини

Back to top button