Цікаве

Британський археолог знайшов “будинок Ісуса Христа” (ФОТО)

Кен Дарк робив цей висновок після 14-річних розкопок залишків житла І століття нашої ери під монастирем сестер у Назареті

Британський археолог Кен Дарк із Університету Редінга заявляє, що розкопав місце, що було свого часу домом, у якому провів своє дитинство Ісус Христос.

Про це повідомляє 1NEWS.

Археологи знайшли «будинок Ісуса Христа»

Професор зробив цей висновок після 14-річних розкопок залишків житла І століття нашої ери під монастирем сестер у Назареті. Дослідник стверджує, що будинок, який він розкопав і дослідив, скоріше за все збудував батько Ісуса – Йосип.

У 2015 році професор Дарк уперге припустив, що будинок належав Марії та Йосипу. Подальший аналіз підтвердив, що житло було побудовано в I столітті, а здогадки можуть виявитися правдою. У Новому Завіті йдеться, що Йосип був теслею. Тому він міг побудувати будинок.

Як свідчать розкопки, це – будинок у внутрішньому дворі, з житловими та складськими приміщеннями поряд із внутрішнім двором і терасою на даху для домашніх справ. Сходи в будинку була висічені в скелі. Це вказує на професіоналізм в камнеобробці.

Після смерті Ісуса і поширення християнства, приблизно в ІV столітті, на пагорбі, що прилягає до будинку, була побудована печерна церква. Потім, ймовірно, в наступному столітті була побудована ще одна велика надземна церква над будинком.

Кен Дарк звертає увагу, що ті, хто будували церкви на тому місці, ймовірно, вважали місце досить значимим із релігійної точки зору.

Вперше це житло виявили ще в 1880-х роках. Тоді біблеїст Віктор Герен в 1888 році говорив, що там провів дитинство Ісус, але черниці, яким належав монастир, проводили розкопки і не знайшли цьому доказів.

Джерело: Укрінформ

Останні новини

Back to top button