Цікаве

Британець у власному гаражі “вдруге знайшов” середньовічний скарб

Житель британського міста Ейлсбері “знайшов” золоте кільце 14 століття у своєму гаражі, майже через 40 років після того, як він його туди приніс, інформує 1NEWS з посиланням на ВВС-Україна.

81-річний Том Кларк знайшов кільце у банці у своєму будинку серед предметів, які привіз із дому його покійної матері.

Чоловік захоплюється пошуком із металошукачем і вперше знайшов кільце в полі між 1979 і 1982 роками, але не зрозумів важливості знахідки.

Тепер пенсіонер може виручити за предмет понад 12 тисяч доларів на аукціоні.

На кільці є гравюра бога Марса, що тримає спис. Там є також напис латиною і, як вважають, напівкоштовний камінь.

Такі персні використовувались для того, щоб залишити слід у воску, як підтвердження, що документ легітимний та його не відкривали.

Містер Кларк сказав: “Я повністю забув про нього. Я знайшов його … на полі неподалік Ейлсбері. Зараз на цій ділянці є велика житлова забудова”.

“У той час я працював з металодетектором протягом 10 років і не розумів, що кільце чимось особливе. Воно все було скручене і поламане, коли я його викопав”.

Містер Кларк, майстер по роботі зі шкірою, сказав, що він взяв кільце разом з іншими знахідками в музей, але там йому сказали, що вони “досить сучасні”, тому він поклав їх у бляшанку в будинку матері й забув.

Марк Бехер, експерт аукціонного дому Hansons, сказав: “Кільце має латинський напис (NVNCIE.VERA.TEGO), що можна перекласти як “Я приховую справжнє повідомлення”.

“Це може стосуватися ролі кільця з печаткою в забезпеченні конфіденційності листування”.

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close