Цікаве

Бродський виявився замішаним в діяльності міжнародного хакерського угруповання, – ЗМІ

Видання «Известия» з посиланням на джерела повідомляє, що бізнесмен Михайло Бродський та колишній майор Управління державної охорони України Микола Мельниченко, який нині проживає в США, мають стосунок до міжнародного хакерського угрупування, яке нещодавно викрили правоохоронці України та Бельгії із залученням колег з Європолу, Євроюсту і правоохоронців США.

Зокрема видання нагадує, що 28 січня Департамент кіберполіції України повідомив, що правоохоронними органами була задокументована злочинна група, яка створила і підтримувала діяльність відомого в Darknet ресурсу «xDedic», що дозволяє користувачам продавати і купувати доступ до зламаним серверів.

Повідомляється, що до складу угруповання входило четверо українців у віці від 27 до 37 років. Вони здійснювали масові втручання в роботу серверів, що належать державним і приватним компаніям, а також фізичним особам.

«Шляхом перебору паролів і логінів (атака bruteforce) зловмисники отримували несанкціонований повний контроль над комп’ютерами, а потім доступ до конфіденційної комерційної інформації, яка на них зберігалася», – зазначає кіберполіція.

Як стало відомо з власних джерел видання «Известия», в діяльності злочинного угруповання міг бути замішаний колишній майор Управління державної охорони України Микола Мельниченко, який нині проживає в США, а також український бізнесмен Михайло Бродський.

«Пам’ятайте минулого року Мельниченко розродився відвертим інтерв’ю, в якому розповідав, що веде в США логістичний бізнес на гроші Бродського? Мовляв, завдяки Михайлу майор став мало не мільйонером. Але справа в тому, що Бродський просто так грошей нікому не дає. Кредит майору було дано з розрахунку, що той використає всі свої «шпигунські» зв’язки і зможе налагодити хакерський бізнес. З цим Мельниченко прекрасно впорався. І саме тому Бродський не вимагає своїх грошей назад. Адже він отримує сотні тисяч доларів у кібервалюті від роботи хакерів Мельниченко», – зазначив співрозмовник.

Українська кіберполіція 28 січня повідомила деталі діяльності хакерського угруповання. Зокрема, шкідливе програмне забезпечення вони налаштували таким чином, щоб зламувати сервери, розташовані в Європі, США і Канаді.

За даними поліції, інформацію про «зламані» сервери зловмисники продавали в спеціально створеному інтернет-магазині «xDedic», в «темній» частиніі Інтернету.

Кіберполіція зазначає, що інформація, яку продавали в цьому інтернет-магазині, могла використовуватись для здійснення інших хакерських злочинних схем, в тому числі:

– викрадення грошей з банківських рахунків жертв через зміни налаштувань дистанційного банківського обслуговування;

– промислового і державного шпигунства;

– викрадення конфіденційної інформації з баз даних (логінів, паролів, номерів кредитних карт, персональних даних фізичних осіб тощо);

– використання зламаних серверів для масової розсилки комп’ютерних вірусів через небажані повідомлення електронної пошти;

– блокування комерційної та конфіденційної інформації вірусами-вимагачами з метою подальшого отримання викупу за розблокування файлів.

Голова Національної поліції Сергій Князєв розповів, що всі учасники злочинної групи встановлені, а також місця їхнього перебування і місця зберігання комп’ютерної техніки.

За його словами, зловмисники продали чимало такої інформації, яка також може використовуватись для інших хакерських злочинних схем, в тому числі для блокування комерційної та конфіденційної інформації з метою отримання викупу за її розблокування.

«Бізнес з перевезення вантажів, про успішність якого так хвалиться Мельниченко, просто прикриття. Невже, ви думаєте, що людина, яка півжиття шпигувала за першими особами, може без досвіду і навичок за кілька років побудувати успішний бізнес в країні, мови якої він навіть не знала? У США Мельниченко на гроші Бродського займається тим же, чим він і займався в Україні – незаконним збором інформації для подальшого її продажу. А Бродський просто отримує від цього дивіденди», – додав співрозмовник.

Раніше в ЗМІ вже писали про те, що Михайло Бродський за допомогою свого інформаційного ресурсу займається шантажем бізнесменів і політиків. Отримуючи доступ до конфіденційної інформації, він публікує компромат на «Обозревателе», а потім вимагає гроші за те, щоб зняти її.

Мельниченко потрібен Бродському для того, щоб вийти на міжнародний рівень, а також, використовуючи «розвідувальні» зв’язки майора, заробляти на продажу персональних даних міжнародних компаній.

Нагадаємо, у вересні 2018 року Микола Мельниченко в інтерв’ю телеканалу ZIK заявив, що в США має свій бізнес з перевезення вантажів.

«Я не бідна людина в США. Абсолютно. У мене працює майже 100 людей з України. Людина, яка прийшла до мене в перший рік, на п’ятий рік роботи в моїй компанії вже стає мільйонером. У мене водій за рік заробляє $ 100-150 тисяч», – зазначив він.

У цьому ж інтерв’ю Мельниченко заявив, що зміг почати бізнес з США за власні кошти, які отримав від колишнього глави Держкомпідприємництва, бізнесмена Михайла Бродського.

«У мене в Україні є друзі, які дали мені досить великий кредит. Це сотні-сотні тисяч доларів. Одним з них є Михайло Юрійович Бродський. Який просто частину грошей мені подарував, а частину – дав в кредит, щоб я міг розвиватися і мав якісь кошти. Це офіційні гроші, які були мені передані, кредит в тому числі», – розповідав Мельниченко.

Back to top button