Цікаве

Британські вчені знайшли найдавніший рецепт хліба

Це відкриття дозволяє зробити припущення: один з мотивів первісних людей самостійно розводити пшеницю і ячмінь був пов'язаний з їх раціоном

Британські вчені дізналися про найдавніший рецепт хліба – йому понад 14 тисяч років.

Це стало можливим завдяки відкриттям, зробленим на археологічних розкопках в йорданській Чорній пустелі, повідомляє 1NEWS.

Там було знайдено свідоцтво існування найдавнішої примітивної кухні, в якій змішували харчові продукти. Раніше вважали, що технологія приготування хліба виникла в Туреччині більше 9 000 років тому. Проаналізувавши знайдені крихти, експерти встановили наступні їхні складові: борошно дикої пшениці, ячменю, бульби диких рослин, а також вода.

Крім того, дослідження показали, що перед приготуванням хліба, зерно і бульби подрібнювали, так виходило борошно тонкого помолу.

Після цього у суміш наливали воду і ставили випікати на пласке гаряче каміння або в гарячу золу каміна.

Вчені припустили, що за формою виріб був схожий на корж, який готували на свята. Вчені також припускають, що первісні люди загортали смажене м’ясо у випечене тісто. Ця примітивна страва і стала прототипом сучасного бутерброда.

Це відкриття дозволяє зробити припущення: один з мотивів первісних людей самостійно розводити пшеницю і ячмінь був пов’язаний з їх раціоном.

Джерело: Укрінформ

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close