Цікаве

Боротьба з коронавірусом: де брати запас вітамінів

Щоб не захворіти на COVID-19, треба мати міцний імунітет. Для його активації організму потрібні вітаміни D, C, цинк та селен. Лікарі радять наповнювати свій раціон продуктами, що містять ці елементи, або приймати їх у пігулках.

У “Ранку з Україною” ведучі Марія Мельник і Григорій Герман розповіли, чи реально знайти в аптеці імунний набір і чим за потреби можна його замінити, передає 1News.

Через надмірний попит на вітаміни зі складів розпродали майже все – пояснюють фармацевти і заспокоюють: затримки з поставкою нових партій – тимчасові. Незабаром весь “противірусний” асортимент повернеться на полиці аптек.

“Виробники цих лікарських засобів не встигають їх виробляти, для їхнього виготовлення потрібно ще закупити субстанцію, яка виробляється за кордоном. Її потрібно завезти, спланувати виробництво, доставити до аптеки, а аптека тільки потім зможе реалізувати”, – коментує голова аптечної асоціації Володимир Руденко.

Замінити аптечні вітаміни можуть звичайні фрукти та овочі. Імунологи радять приймати “фарму” лише тим, хто погано харчується або має проблеми зі здоров’ям. Так, наприклад, добову потребу організму в цинку задовольнить 200 грамів фаршу з яловичини, свинини або курки. Або 2 чашки печених бобів. Одну пігулку вітаміну С здатна замінити жменя свіжих чи заморожених ягід.

 

“Має бути збалансоване харчування, тому що, наприклад, м’ясо та риба містять достатню кількість цинку. Також у раціоні має бути не менше трьох фруктів на день. Таким чином можна отримати достатню кількість вітаміну С”, – коментує лікарка імунолог Алла Волоха.

Місячний комплекс вітаміну D та цинку коштують щонайменше 150 гривень кожний. Вартість вітчизняного вітаміну С не перевищує 30 гривень. Головне – не призначати вітаміни самому собі, а вживати їх тільки після консультації з лікарем. Бо гіпервітаміноз для організму так само небезпечний, як і брак вітамінів.

 

Останні новини

Back to top button