Цікаве

Боротьба з контрабандою: Порошенко підписав ключовий закон

Президент Петро Порошенко підписав закон про збереження українських лісів, який у декілька разів підвищує штрафи за незаконну вирубку і знищення лісових культур та молодняка, розповідає 1News.

Боротьба з контрабандою лісу: Порошенко підписав ключовий закон

Відповідна інформація з’явилася на сайті глави держави. Зокрема, зміни вносяться у Кодекс України про адміністративні правопорушення, Кримінальний кодекс, Кримінальний процесуальний кодекс і закон “Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів”.

Згідно з документом, уряд має розробити програму відновлення лісового фонду України, охорону його від пожеж, захисту від шкідників і хвороб.

“Впровадження норм закону дозволить зберегти екологічну безпеку України й створить дієвий механізм запобігання вчиненню злочинів, пов’язаних із незаконним вирубуванням”, — йдеться у повідомленні.

Як повідомлялось, 3 липня Верховна Рада прийняла у цілому законопроект №5495, яким, зокрема, обмежила внутрішнє споживання необробленого лісоматеріалу 25 млн куб. м у рік і тимчасово заборонила експорт дров.

Крім цього, істотно посилили адміністративну та кримінальну відповідальність за незаконну вирубку лісу і його подальший експорт поза митним контролем (контрабанду).

Зокрема, штраф за незаконну порубку й перевезення, зберігання незаконно вирубаних дерев підвищено до 15-30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (неоподатковуваний мінімум — 17 грн), а для посадових осіб — до 75-150 неоподатковуваних мінімумів (раніше 5-10 і 7-12 неоподатковуваних відповідно). У разі повторного правопорушення протягом року розмір штрафу становить для громадян 30-60 неоподатковуваних мінімумів, для посадових осіб — від 300 до 600.

Переміщення через митний кордон України поза митним контролем або приховування від митного контролю необробленого лісоматеріалу чи пиломатеріалів цінних або рідкісних порід карається позбавленням волі строком на 3-5 років. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб чи службовою особою з використанням її службового становища — карається позбавленням волі на 5-10 років із позбавленням права обіймати певні посади та з конфіскацією майна. Якщо ці дії вчинені організованою групою осіб або в особливо великих розмірах, передбачено позбавлення волі на 10-12 років із позбавленням права займатися певною діяльністю протягом трьох років і з конфіскацією майна.

У кінці липня президент України Петро Порошенко наклав вето на прийнятий закон і повернув його у парламент зі своїми пропозиціями. “Президент України повністю підтримує посилення кримінальної відповідальності за контрабанду лісу. Але не підтримує лобістські схеми, які потрапили в закон між першим і другим читанням, зокрема норми, які суперечать Угоді України і ЄС про зону вільної торгівлі”, — пояснили у прес-службі.

6 вересня Верховна Рада прийняла у цілому законопроект №5495 із поправками президента України. Законопроект, який виключає пункт про заборону експорту паливної деревини, підтримали 246 народних депутатів.

Джерело: Обозреватель

Останні новини

Back to top button