Цікаве

Борг Києва: 1 млрд грн за електроенергію

Борг столичних споживачів за використану електричну енергію перед ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» на 1 жовтня 2017 р. становить 1,012 млрд грн. Розповідає 1News з посиланням на прес-службу Київенерго.

Основними боржниками лишаються підприємства життєзабезпечення міста комунальної форми власності та населення. Так, підприємства житлокомунгоспу, в т. ч. підприємства життєзабезпечення міста, заборгували за електроенергію 491,4 млн грн. Борг найбільшого боржника КП «Київський метрополітен» становить 201,5 млн грн.


Борг населення Києва за спожиту електричну енергію перед КИЇВЕНЕРГО на 1 жовтня 2017 р. сягнув 332,15 млн грн. Найбільшими боржниками є споживачі Дарницького, Святошинського та Солом’янського районів – 48,9 млн грн, 37,4 млн грн та 37,4 млн грн відповідно.

Заборгованість державного бюджету з компенсації пільг та субсидій за електропостачання перед КИЇВЕНЕРГО становить 141,49 млн грн, з них борг «Київводоканалу» – 53,71 млн грн.

НКРЕКП автоматично списує кошти для оплати спожитої електроенергії за рахунок пільг та субсидій на користь «Енергоринку» по константі (у вересні – 46 млн грн). Хоча КИЇВЕНЕРГО не отримує розрахунок в повному обсязі, кошти з рахунків компанії автоматично списуються. У разі подальших неплатежів, КИЇВЕНЕРГО буде змушене відключити «Київводоканал» за борги, що є критичним для столиці та може нести екологічну загрозу.


Всього по Україні станом на 17 жовтня підписано протоколів на 63,695 млрд грн, а виділено лімітів на 61,173 млрд грн. Тобто, ще до опалювального сезону дефіцит вже перевищує 2,5 млрд грн. До кінця опалювального сезону розрив у потребах і бюджетному фінансуванні може досягти 10–12 млрд грн, в тому числі, по Києву – 1,7 млрд грн. Розподіл коштів на пільги та субсидії по Україні йде нерівномірно. Постанова КМУ №558-р перерозподілила 2,4 млрд грн, забравши їх у одних областей, і віддавши іншим – так, деякі регіони виявилися дефіцитними, тоді як інші, навпаки, профіцитними.

Нагадаємо, що відповідно до законодавства, всю вироблену електроенергію Компанія зобов’язана продавати в Оптовий ринок електроенергії, а потім закуповувати на ньому необхідну кількість для потреб споживачів. Оператором цього ринку є ДП «Енергоринок», через яке  здійснюються всі розрахунки.

КИЇВЕНЕРГО закликає державну владу врегулювати заборгованість з компенсації пільг та субсидій, а також просить своїх клієнтів своєчасно розраховуватися за спожиті послуги та не накопичувати борги за електроенергію. Адже від цього залежить здатність Компанії забезпечити столицю необхідними обсягами електроенергії, а також своєчасність та оперативність реалізації ремонтних робіт у випадку аварійних ситуацій.

Теги

Схожі статті

Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Загрузка...
Close