Цікаве

Boeing буде доставляти на Місяць астронавтів прямими рейсами

NASA отримала від Boeing проєкт нового місячного посадкового модуля, передає 1NEWS з посиланням на UkrMedia.

Завдяки меншій кількості етапів польоту, він здатний доставити людей на Місяць швидше, безпечніше і дешевше, ніж інші існуючі програми.

Boeing відгукнувся на оголошений NASA тендер по створенню жилого місячного посадкового модуля і представив власну концепцію HLS (Boeing Human Lander System). Вона відрізняється меншою кількістю етапів, ніж в інших проектів: 5 проти 11-ти.

«Ми розробили концепцію «Найменшу кількість кроків до Місяця», яка скорочує кількість складних етапів і забезпечує найбільш безпечний і прямий шлях до поверхні Місяця», — сказав старший віце-президент з космічних програм Boeing і глава Boeing Defense Space & Security Джим Чілтон. Наприклад, компанія пропонує обійтися без додаткової сходинки, необхідної для сходу з місячної орбіти і посадки, новий корабель повинен буде робити це самостійно.

В основі HLS лежить Boeing CST-100 Starliner — проект, який може стати першим пілотованим багаторазовим космічним кораблем американського виробництва. Starliner був успішно випробуваний в понеділок, 4 листопада 2019 року: перевірялася система аварійного порятунку корабля (САС). Прискорювач зміг розігнати капсулу до 650 миль на годину (1045 км/год всього за 5 секунд).

Основний козир Boeing — менша кількість етапів на шляху до Місяця. До цього ж прагнуть всі конкуренти, включаючи компанії SpaceX.

Для довідки

Нещодавно Ілон Маск заявив про те, що орієнтовна вартість виведення 100 тонн вантажу на низьку навколоземну орбіту споруджуваним кораблем Starhip складе від 2 млн доларів. Це дуже дешево, і може зіграти значну роль при виборі засобів доставки вантажів і астронавтів на супутник Землі. Однак варто враховувати, що для досягнення Місяця і Марса, буде потрібно набагато більше палива, а корисне навантаження значно скоротиться. Багато залежить і від типу пального, що впливає на ефективність роботи двигунів і на вартість польоту. Тому наведені компаніями характеристики недостатні для визначення, який з проектів більш ефективний для досягнення Місяця і повернення на Землю. Рішення НАСА щодо вибору проекту для польоту на Місяць ми дізнаємося в наступному році. Всі проекти Агентству вже надані і фахівці приступили до оцінки ефективності кожного з них. Політ до Місяця намічений на 2024 рік.

Джерело:

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button