Цікаве

Біткоін&Co. Топ-10 найдорожчих криптовалют світу

У світі понад тисячу криптовалют. Чим вони можуть бути цікаві інвесторам? Розповідає 1News з посиланням на Ліга.Фінанси.

Біткоіни – найпопулярніша криптовалюта світу, але далеко не єдина. За даними популярного сервісу Coinmarketcap, в світі налічується вже 1170 найменувань цифрових грошей або їх еквівалентів. Найпоширеніші називають альткоіни – альтернативні криптовалюти до біткоіну. У 2017 році багато альткоінів різко зросли в ціні. Сумарна капіталізація досягла $80 млрд. Половина припала на найпопулярніший з них – ethereum.

Принцип роботи більшості альтернативних мереж схожий на біткоіни, але з невеликими змінами. Їх створюють під конкретний проект, наприклад, обслуговування ICO певної компанії або фонду.

Тим не менш, не всю крипту коректно називати альткоінамі. У цьому випадку мова йде про самостійні криптовалюти, які представляють собою принципово іншу екосистему зі своєю нішею послуг на ринку.

Ці валюти хоч і поступаються біткоінам, але знаходяться на вершині рейтингу всіх інших альткоінів. Саме за ними варто спостерігати кріптотрейдерам. Але новачкам варто бути обережними. Спекуляції цифрових валютах – звична справа на кріптовалютних біржах.

Про десятку найпопулярніших і дорогих криптовалют світу:

Bitcoin (BTC)

BTC – перша і найбільш ліквідна грошова одиниця кріптоекономікі, яка виникала в 2009 році. BTC формує болеее 50% загальної вартості ринку криптовалют – $ 95,4 млрд станом на 16.10.17. BTC найчастіше використовують, як засіб платежу за товари та послуги, також, як інвестиційний інструмент при спекуляціях і довгострокових інвестиціях.

BTC має відмінну біржову історію. У 2010-2013 роках його курс виріс в 10 000 разів з $ 0,1 до $ 1000.. У 2014 році він відкотився до $ 200, але з 2016 року знову пішов вгору, обійшов попередній рекорд і зараз близький до $ 6000..

“Це створило BTC репутацію довгостроково зростаючого активу. Інші криптовалюти не можуть похвалитися настільки тривалим позитивним трендом курсу. Більшість з них зробили основний стрибок лише в 2017 році”, – говорить Віктор Аргонів, аналітик інвестиційної компанії Exante.

Біткоіни торгуються на кожній кріптовалютній біржі. BTC найкраще відстежувати на найбільших біржах – Gdax, Kraken, Bitfinex, bitFlyer і української Kuna. “При правильному менеджменті та розрахунку ризиків, на ньому можна заробляти до 30% в місяць”, – відзначає незалежний кріптотрейдер Кір Кєлєвра.

Ethereum (ETH)

Ефіріум або ефір з’явився в 2014 році. Зараз це друга за капіталізацією криптовалюта ($ 32 млрд). Популярність ETH додало те, що в його мережі вперше з’явилася можливість укладати смарт-контракти. Це аналог договірних відносин захищених криптографічним способом. “У світовій практиці неодноразово відбувалися великі угоди за допомогою розумних контрактів, що говорить про найпотужніший потенціал даної технології”, – говорить Кєлєвра.

Перевага ETH ще і в тому, що він торгується не тільки по відношенню до інших альткоінів. На багатьох біржах в ефірі відкриті валютні пари з багатьма популярним фіатними грошима, в першу чергу доларом і євро.

Таким чином, ETH, як і біткоіни, забезпечує перетік капіталу між традиційною фінансовою системою і кріптоекономікой. Ціну та обсяги торгів ETH потрібно відстежувати, як і біткоіни, на найбільш популярних майданчиках.

Ripple (XRP)

Ripple створений в 2012 році і зараз його капіталізація досягає $ 10,7 млрд. Цей кріптовалютний проект покликаний оптимізувати зв’язок між учасниками традиційної системи економічних відносин і кріптоекономікой.

Ripple – це ціла система платежів, у тому числі в національних валютах. Високі параметри безпеки зробили Ripple відмінним інструментом в Фінтех звершеннях таких банків, як, Santander. В даний час, більше 60 організацій в світі при розрахунках використовують XRP.

У XRP своя ніша на ринку, тому його вартість не сильно залежить від ціни біткоіну, на відміну від інших альтів. Але останнім часом обсяг торгівлі криптовалюти значно зріс на південнокорейських біржах. Збільшення ripple в Китаї також буде стимулювати його ріст.

“Таким чином, ripple підходить або для довгострокового інвестування, або для ситуативних спекуляцій на новинах. Найбільш популярні біржі, де торгують ripple – Coinone, Poloniex, Bittrex, Bitfinex, Bitstamp”, – радить Кєлєвра.

Bitcoin Cash (BCH)

Bitcoin Cash створений групою Майнер і розробників влітку цього року і вже зайняв четверте місце за капіталізацією – $ 5,3 млрд. Популярність біткоінів привела до напливу користувачів. Його мережа виявилася до цього не готова. Часом на транзакції йшло кілька днів. На хвилі занепокоєння про здатність біткоінів до великих масштабів і з’явився BCH.

“Для вирішення проблеми масштабування, творці BCH створили нові правила, що суперечать існуючому протоколу мережі біткоінів”, – зазначає Аргонів.

Ціна BCH зростає не так стрімко як BTC, проте в майбутньому Bitcoin Cash може перебрати на себе функцію платіжного інструменту, що призведе до зростання ВСН. Традиційному біткоіну при цьому сценарію буде відведена роль засобу накопичення і заощадження.

Найбільше BCH торгують на біржах Bithumb, HitBTC, Poloniex, Bittrex, Bitfinex, Bitstamp.

Litecoin (LTC)

Лайткоін – динозавр кріптовалютного ринку. Друга за популярністю і рівнем використання монета. Він був створений в 2011 році, третім після біткоіну, і його капіталізація зараз становить $ 3,4 млрд.

LTC отримав поштовх до зростання після того, як компанія BitGo – лідер в сфері технології мультипідпису, почала підтримувати LTC в операціях на провідних біткоїн-біржах і торгових майданчиках.

Одним з факторів, який буде впливати на зростання LTC, може стати нависла можливість міжмережевих обмінів транзакцій LTC / BTC. LTC в рівній мірі активно використовується, як і для оплати товарів і послуг, так і для спекуляцій та інвестицій. Найбільш простим способом отримання доходу є короткострокова спекулятивна торгівля.

Популярними майданчиками для торгівлі LTC є Poloniex, Bittrex, Bitfinex, Bitstamp.

Dash (DASH)

DASH заснований в 2014 шляхом поділу мережі LTC. Його нинішня капіталізація $ 2,3 млрд. Відмінна риса DASH – можливість здійснення повністю анонімних транзакцій.

“Ще в 2012 році його творець Еван Даффилд (Evan Duffield) висунув ідеї, як змінити протокол BTC в сторону анонімності. Але розробники BTC не погодилися на ці пропозиції, тому Еван вирішив створити окрему валюту DASH”, – розповідає Аргонів.

У таких питаннях, як швидкість транзакцій і енергоефективність, емісії DASH вигідно відрізняються в порівнянні з біткоінами. Транзакції в DASH набагато швидше. На відміну від біткоїн DASH генерує блоки в 4 рази швидше: кожні 2,5 хвилини в порівнянні з 10 хвилинами в біткоінів. Як і в біткоінах, транзакції DASH не можна скасувати. Хіба, що тільки одержувач сам не відправить їх назад. Якщо гроші відправлені – значить, вони відправлені на всі 100%.

Найбільш популярні біржі – HitBTC, Poloniex, Bittrex, Bithumb, Bitfinex.

NEM (XEM)

Це один з новітніх популярних альткоінів. Проект NEM створений в 2015 році і займає сьоме місце за капіталізацією – $ 2 млрд. Він з’явився в Сінгапурі і активно просувається на Японському ринку, де займає друге місце за популярністю після BTC.

Проект NEM покликаний вирішити ряд проблем в корпоративному і фінансовому секторах. В тому числі, перекладів в системі SWIFT, яка страждає відносно невисокою швидкістю передачі даних і дорожнечею транзакцій. Та й не кожен банк може стати учасником даної системи.

Суттєва перевага NEM – низькі комісійні (0,01% -1%) і швидкість роботи – 3000 транзакцій в секунду. На даному етапі йде перепрограмування протоколу на мову С ++, що дозволить збільшити швидкість транзакцій в рази.

Всі ці переваги дозволяють прогнозувати зростання ціни NEM в довшому терміні. Найбільш популярні біржі для торгів HitBTC, Poloniex, Bittrex

Monero (XMR)

Monero виник в 2014 році, його поточна капіталізація – $ 1,5 млрд. Це повністю анонімна криптовалюта. Анонімність Monero ще більш надійна, ніж у інших відомих анонімних альткоінів – Zcash і Dash.

“Тут використовуються криптографічні технології, які не дозволяють будь-кому відстежити ваші платежі і їх розміри, завдяки, так званому перемішуванню транзакцій. Якщо підтвердиться інформація, що анонімність Zcash і Dash містить дірки, яких немає у Monero – ця валюта стане монополістом на ринку анонімних альткоінів. такий статус може дозволити їй в майбутньому навіть перегнати ETH і BTC “, – вважає Аргонів.

XMR володіє особливо високою швидкістю платежів завдяки необмеженому розміру блоків, що записуються в блокчейн. У цьому питанні XMR радикальніше, ніж навіть BCH.

“Плата за це – загроза колосального розростання блокчейна. Поки що він невеликий і займає близько 10 гігабайт. Але це пов’язано з невеликим обсягом транзакцій – 2500 в день. Якщо число транзакцій виросте до 250 000 як у біткоіна, то блокчейн Monero буде кожен день збільшуватися на 1,5 гігабайт. Це загрожує стійкості мережі “, – відзначає Аргонів.

Валюта все ще очікує поштовху для зростання. Найбільш популярні біржі для відстеження активу: HitBTC, Poloniex, Bittrex, Bithumb, Bitfinex.

NEO (NEO)

Створено в 2016 році, його капіталізація – $ 1,4 млрд. Раніше Neo був відомий під брендом Antshares, який часто називають “китайським ефіром”. В час ребрендингу пройшло повне оновлення блокчейна мережі, з’явилися нові технічні аспекти Майнінг.

Але найголовніше, що NEO став другою криптовалютной мережею, де стало можливим укладати смарт-контракти. Нова система називається NEO 2.0.

Керівники NEO мають непогані зв’язки з інвестиційними організаціями, банківськими структурами, аналітичними компаніями. Тому у валюти перспективи дуже хороші. “Курс активу після рестарту стрімкий. Вартість токена в середині серпня поточного року підскочила в 13 разів і перевищила позначку в $ 50. При цьому буквально за 5 днів до цього 1 NEO оцінювався всього в $ 8”, – говорить Кєлєвра.

Найбільш популярні біржі для відстеження активу – Bittrex, Bitfinex, Binance.

IOTA (MIOTA)

Валюта створена в 2017 році, але це не завадило їй відразу ж пробитися в десятку. IOTA створена для перспективної галузі – Інтернету Речей (IoT). Тому в мережі IOTA транзакції проходять швидше в порівнянні з іншими криптовалютами. Її капіталізація – $ 1,2 млрд.

В системі IOTA повністю відсутня комісія, що дозволяє говорити про розвиток ефективної платформи для мікроплатежів.

Тут немає такого поняття, як “підтвердження транзакції Майнер”, оскільки таких немає, а за підтвердження перекладу відповідає одержувач грошей. Крім того, грошові перекази в системі моментальні. Але найважливіше перевагу IOTA – нескінченна масштабованість.

Найбільші обсяги торгів відбуваються на біржах – Bitfinex, Bitfinex, Binance.

Back to top button