Цікаве

Більшість українців підтримують ліву та авторитарну ідеологію – соцопитування

Майже всі респонденти, які назвали себе "правими у політиці", опинились у лівій частині компасу. 81% із них опинилися в "ліво-авторитарному" квадраті

Більшість українців (73%) дотримуються лівих та авторитарних поглядів щодо впливу держави на економіку та особисті свободи.

Про це свідчать результати опитування щодо ідеологічних вподобань українців, проведеного соціологічною компанією Vox Populi Agency, – інформує 1NEWS.

Дослідження проводилося на замовлення Київської школи економіки та VoxUkraine.

Так, респонденти оцінили 24 твердження за шкалою від 1 (“повністю не погоджуюсь”) до 5 (“повністю погоджуюсь”). Запитання стосувалися регулювання державою економіки та громадянських свобод.

У результаті опитування дослідники з’ясували, що:

Переважна більшість респондентів (73.3%) опинилась на лівому спектрі політичного компасу, із них більшість – у верхньому квадраті (умовна назва “лівий-авторитарний”);

Майже всі респонденти, які назвали себе “правими у політиці”, опинились у лівій частині компасу. 81% із них опинилися в “ліво-авторитарному” квадраті;

Більшість респондентів, які не змогли сказати про себе, чи вони ліві, чи праві, також опинились в “ліво-авторитарному” квадраті (76%).

Набагато менше (22%) опинились у так званому “лівому демократичному” квадраті.

 

“Отже, більшість українців схильні вважати, що держава повинна мати сильний вплив і на економіку, і на особисті свободи. Саме така риторика переважає і в популярних українських політиків”, – зазначається у повідомленні.

Співавтор дослідження Тимофій Брік, коментуючи результати опитування, зазначив, що такі результати опитування – шокували.

“Результати опитування нас шокували. Запитання стосувалися економічного ринку та особистих свобод – і з’ясувалося, що українці готові заборонити все. Виходить, що freedom is not our religion [свобода не є нашою релігією]. Проте, дослідження дає контекст, чому популістські партії та ідеї є такими популярними”, – зазначив він.

Водночас він сказав, що є і позитивні моменти.

“Жоден з окреслених нами “квадратів” політичного компасу українців не є монолітним: люди розподіляються за своїми поглядами від дуже радикальних до більш поміркованих. Що добре, бо свідчить про плюралізм думок і перспективу розвитку”, – підкреслив він.

Опитування проведене серед 1200 респондентів 7-17 березня 2019 року. Статистична похибка вибірки не перевищує 3% при довірчій ймовірності 95%.

Джерело: Економічна правда

Останні новини

Back to top button