Цікаве

Бельгія заборонила в’їзд туристам з України: але є винятки

Бельгія заборонила в’їзд українцям у країну без “поважної мети” навіть за наявності вакцинації. Наразі України немає у списку держав, громадянам яких дозволено подорожувати до Бельгії, незважаючи на пандемічні обмеження.

Про це повідомляє 1News з посиланням на дані прикордонної служби та центру інформування про пандемію.

Зазначимо, що Бельгія стала однією з перших європейських країн, яка заборонила в’їзд вакцинованим українцям цієї осені. З 8 листопада набуло чинності рішення Європейської Ради про переведення країни в “червону зону”.

Водночас Україна виключена і з урядового порталу Бельгії, присвяченого пандемії.

В той же час, попри початкові повідомлення про заборону в’їзду туристам з України, влада Бельгії все ж лишила право на “несуттєві подорожі” тих, хто має український сертифікат про вакцинацію.

Для поїздки до Бельгії знадобиться сертифікат про вакцинацію, який прирівнюється до європейського. Українські електронні сертифікати, отримані через додаток або сайт “Дія”, мають такий статус; паперові “міжнародні” сертифікати не визнаються належним доказом.

Також дозволений в’їзд дітей до 17 років, якщо ті подорожують з вакцинованими дорослими.

Указ встановлює, що право на в’їзд українців до Бельгії буде відкликане у разі, якщо Україна набуде статусу “зони дуже високого ризику”. Наразі ми не маємо такого статусу, Україна класифікується як “зона високого ризику” (або “червона зона”).

Нагадаємо, що раніше країна в Західній Європі дозволила в’їзд мандрівникам з метою відряджень, туризму тощо, якщо туристи мали завершений курс вакцинації від COVID-19 (вакцини дозволені в ЄС).

Однак і цю можливість прибрали після оголошення четвертої хвилі пандемії. Був закритий в’їзд для всіх, окрім туристів, які перебувають у “білому списку”.

Back to top button