Австралійські вчені створили новий матеріал на основі титану
Матеріал на 50% міцніший за аналогічний за міцністю сплав за тієї самої щільності, який використовується в аерокосмічній промисловості.
Дослідники з Університету RMIT в Австралії створили новий метаматеріал, який має рівень міцності і легкості. Він створений з використанням 3D-друку і може застосовуватися в різних галузях, включно з медициною, авіацією та космонавтикою. Про це йдеться в Advanced Materials.
Метаматеріал виготовлений зі звичайного титанового сплаву. Він має унікальну ґратчасту структуру, завдяки чому напрочуд міцний.
Під час його створення автори надихалися природою та звернули увагу на структуру латаття і коралів. Це дало їм змогу розробити ефективну комбінацію легкості та міцності.
Аби створити цей матеріал, дослідники використовували метод 3D-друку з використанням лазерного сплавлення в порошковому шарі. Результатом стала складна структура з високою точністю.
“Отриманий матеріал, що має подвійну ґратчасту конструкцію, має унікальну здатність не розколюватися завдяки рівномірному розподілу напруги. Однак, незважаючи на потенційні переваги цього матеріалу, його виробництво вимагає спеціалізованої технології, яка наразі не надто доступна”, – додали вчені.
Нагадаємо, раніше в Японії вчені вивели перших свиней для трансплантації людських органів.
Вчені винайшли антибіотик проти супербактерій
Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp