Цікаве

АВАКОВ НАПОЛЯГАЄ НА ПРИТЯГНЕННІ ПАРАСЮКА ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА СУТИЧКИ З ПОЛІЦІЄЮ

Глава МВС вважає, що недоторканість депутата не повинна стосуватися його хуліганських дій. Розповідає 1News з посиланням на ТСН.

284581

Очільник Міністерства внутрішніх справ України Арсен Аваков виступає за притягнення до відповідальності нардепа Володимира Парасюка, який став фігурантом сутичок блокадників із поліцією 14 березня.

Про це він заявив в ефірі програми “События недели” на телеканалі Україна.

“Ми мали ситуацію, за якої група самовпевнених молодиків на чолі з народним депутатом прийняла рішення протистояти поліції. Хтось присвоїв собі право не підкорятися законам і застосовувати насильство”, — сказав він.

Аваков вважає таку поведінку Парасюка неприпустимою.

“Вважаю неприпустимим те, що народний депутат, розмахуючи посвідченням з одного боку, з іншого боку – б’є служителя закону або державного службовця, прекрасно знаючи, що той через свої обов’язки не може опонувати народному депутату. Це явище дуже небезпечне для всієї країни в цілому, тому наполягаю на тому, щоби цьому факту була дана відповідна оцінка”, — сказав Аваков.

Міністр внутрішніх справ вважає, що недоторканність депутата не повинна мати стосунок до його хуліганських дій.

“Саме тому не тільки поліцейські, я, як міністр, керівництво Національної поліції, сподіваюся, що багато депутатів наполягають: цей факт повинен мати оцінку. Недоторканність депутата носить політичний характер. Він не повинен притягатися до відповідальності за фактами його політичної діяльності, але за фактом його хуліганських дій або явних порушень закону”, — сказав Аваков.

Він також повідомив, що рішення про прибуття учасників конфлікту до Києва було ухвалено ним, а висловити свою думку з трибуни їх запросили самі народні депутати.

“Тут я повністю відкидаю будь-які інсинуації, які формулює віце-спікер Верховної Ради пані Сироїд, котра представляє партію “Самопоміч”, — уточнив Аваков. Він заявив, що нардеп Береза в залі парламенту тричі звернувся до Сироїд із закликом проголосувати за те, аби допустити на трибуну парламенту тих, хто виступають.

“Пані Сироїд закрила засідання. Злякавшись, я так припускаю того, що розкриються факти, які будуть не дуже цікавими для її партійної структури. Цей вчинок був некоректним”, – зазначив Арсен Аваков.

Нагадаємо, ввечері 14 березня колону блокувальників, які з бійками прорвалися через блокпост у Слов’янську, зупинили на шляху до зони АТО між Краматорськом і Костянтинівкою. Серед них був і депутат Володимир Парасюк. У Штабі блокади запевняють, що поліція відкривала вогонь по блокувальниках, після чого затримала їх і повезла у невідомому напрямку.

Зазначається, що семеро співробітників поліції отримали тілесні ушкодження. Активісти кажуть, що їх теж побили та бризкали газом. У сутичках постраждав і сам Парасюк.

Правоохоронці, своєю чергою, розповіли, що парламентар поводився агресивно, розмахував своїм посвідченням і тицяв ним в обличчя. З боку блокувальників, за словами поліції, звучали погрози фізичної розправи.

Порошенко назвав ганебною сутичку з силовиками за участю Парасюка. На думку глави держави, поліцейські діяли з терпимістю.

Back to top button