Цікаве

Астрономи знайшли у Всесвіті вціліле ядро планети

Астрономи з англійського університету Уорвіка виявили у Всесвіті вціліле ядро планети, передає 1NEWS з посиланням на Укрінформ.

«Уціліле ядро газового гіганта було виявлено на орбіті далекої зірки астрономами університету Уорвіка, що дає безпрецедентний погляд на внутрішню частину планети», – йдеться у пресрелізі ВНЗ.

У виші додають, що знайдене ядро має такий розмір, як планета Нептун, проте його маса перевищує масу Нептуна у 2-3 рази.

TOI 849 b, як назвали знахідку, обертається навколо зірки, що на відстані близько 730 світлових років від планети Земля. Вона розташована у так званій «Нептунській пустелі» – термін, яким астрономи позначують області, близькі до зірок, де рідко можна побачити планети масою Нептуна чи більше. TOI 849 b розташоване настільки близько до зірки, що обертається навколо неї лише за 18 годин, а температура на її поверхні становить 1 800 градусів за шкалою Кельвіна.

Вчені припускають, що у планети мала бути атмосфера з водню та гелію, але вона або не встигла утворитися, або зникла в процесі еволюції планети, чи внаслідок космічного катаклізму.

Зазначається, що астрономи вперше виявили непошкоджене ядро планети біля зірки.

 

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close