Цікаве

Астрономи виявили чорну діру, яка 40 млрд разів перевищує масу Сонця

Чорна діра знаходиться в гігантській еліптичної галактиці Holmberg 15A, віддаленої від Землі на 700 мільйонів світлових років, інформує 1NEWS з посиланням на Лента.ру.

Це найбільша чорна діра, яка була виявлена по руху зірок навколо неї, повідомляє видання Science Alert.

За розрахунками, шварцшільдовскім радіус, тобто відстань від центру об’єкта до горизонту подій, дорівнює 790 астрономічним одиницям (одна астрономічна одиниця дорівнює відстані від Сонця до Землі). При цьому дистанція від Сонця до геліопаузой, де сонячний вітер стикається з міжзоряним середовищем (вважається кордоном Сонячної системи), становить всього 123 астрономічних одиниць.

Згідно з результатами моделювання, чорна діра утворилася після зіткнення двох молодих галактик з невеликою кількістю зірок в ядрах.

Раніше в серпні повідомлялося, що астрономи виявили невідомий тип космічних об’єктів, які можуть виникнути при порушенні нормального процесу загибелі зірки. Небесне тіло являє собою пульсатор (не плутати з Пульсаром) – дуже маленьку і гарячу зірку, яка швидко змінює свій блиск через те, що зовнішні шари намагаються відновити рівновагу.

 

 

Back to top button