Цікаве

Астрономи “роздягли” найяскравішу за 23 роки комету

Найяскравіша за останні 23 роки Велика комета Neowise C/2020 F3 осяяла небо липня своїм гігантським пиловим хвостом. Зараз вона стала не видна неозброєним оком, оскільки стрімко покидає Сонячну систему. Наостанок телескоп “Габбл” сфотографував комету з максимальним наближенням, щоб заглянути всередину скрізь пилову хмару і детально розглянути її ядро, повідомляє 1News.

Аналіз знімків, отриманих телескопом, показав, що ядро комети не зруйнувалося в результаті зближення з Сонцем, а його розмір не перевищує 4,8 кілометра у діаметрі. Розмір хмари з газу і пилу, що оточує ядро, становить близько 18 тисяч кілометрів в діаметрі, в ньому помітні дві конусоподібні струмені, що утворюються в результаті сублімації льоду в складі ядра комети, що поступово перетворюються на ширші віялоподібні структури через обертання ядра.

Вперше Neowise була виявлена 27 березня 2020 року астрономами NASA. Однак тоді ніхто навіть уявити не міг, яке вона влаштує для землян космічне видовище. 3 липня комета облетіла Сонце і попрямувала покинути Сонячну систему. Найближче зближення комети з Землею відбулося 23 липня – тієї ночі Neowise була найкраще видна і надала найкращий момент за її спостереженням без телескопів або біноклів. А в серпні вона зникла з поля зору. Наступний візит Neowise до Сонця і Землі відбудеться приблизно 8786 року.

Ядро комети Neowise в максимальному наближенні

 

Neowise стала найяскравішою кометою, що була видима в небі північної півкулі Землі, після комети Гейла-Боппа 1997 року і і тривалий час була однією з головних цілей спостережень як для астрономів-любителів, так і для наземних і космічних обсерваторій, таких як SOHO і “Паркер”, і навіть космонавтів на МКС. А 8 серпня 2020 року комета стала метою нових спостережень космічного телескопа “Габбл”, який досліджував її кому з газу і пилу. Надалі вчені сподіваються за допомогою телескопа зрозуміти, як змінюється активність комети в міру її віддалення від Сонця, і визначити розміри частинок пилу, що становлять кому.

Джерело: N+1

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close