Цікаве

Астрономи припускають, що загадкова дев’ята планета може бути чорною дірою

Гіпотетична Дев’ята планета, на думку вчених, є небесний об’єкт, що в 10 разів перевищує Землю, пише 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Однак недавно з’явилися певні підстави вважати, що в дійсності вона може бути чорною дірою розміром з грейпфрут. Очікується, що виявити її зможе новий потужний телескоп.

Об’єкти, «злипаються» разом дивним чином за межами орбіти Нептуна, змусили астрономів припустити, що «щось велике» заважає їх орбіті. За словами астрономів, це може бути масивна планета або «початкова чорна діра», яка втисне масу до 10 об’єктів розміром з Землю в сферу розміром з грейпфрут.

Дослідники з Гарвардського університету вважають, що новий телескоп широкого поля, що будується в Чилі, може підтвердити справжню природу Дев’ятої планети. Він буде здатний багаторазово сканувати великі ділянки південного неба, надаючи астрономам безліч даних про Всесвіт.

Серед усього іншого він повинен буде провести пошук акреційних спалахів, що випускаються навколо чорних дір. Дослідники з Гарварду розробили нову техніку, яка могла б використовувати ці дані, щоб визначити, чи дійсно крихітна чорна діра знаходиться за Нептуном.

Пошук цих спалахів буде відбуватися з урахуванням того, що в безпосередній близькості від чорної діри невеликі тіла, які наближаються до неї, будуть танути в результаті нагрівання від фонової акреції газу з міжзоряного середовища на чорну діру. Після цього вони будуть піддаватися приливні руйнування через чорної діри, через що і відбувається аккреция зі зруйнованого припливом тіла в чорну діру.

Оскільки чорні діри є темними, саме таке випромінювання, що виділяється матерією при наближенні об’єкта, є єдиним способом визначити, чи присутній він там чи ні. За словами Гарвардської команди, подальші пошуки споконвічних чорних дір можуть бути засновані на новому розрахунку.

Дев’ята планета може перебувати фактично в будь-якому місці. Численні теорії припускають, що вона може бути повноцінною планетою, але частина вчених схиляється до того, що це може бути чорна діра.

«Якщо існування Дев’ятої планети буде підтверджено прямим електромагнітним пошуком, це буде перше виявлення нової планети в Сонячній системі за два століття», – відзначають дослідники.
Якщо ж телескоп не зможе виявити її, то це буде означати більшу ймовірність того, що там знаходиться чорна діра. Було багато припущень щодо альтернативних пояснень аномальних орбіт, які спостерігаються у зовнішній сонячній системі. І якраз однією з висунутих ідей була можливість того, що Дев’ята планета може бути чорною дірою розміром з грейпфрут, маса якої в п’ять-десять разів перевищує масу Землі.

Основна увага на Планеті Дев’ять заснована як на безпрецедентному науковому значенні, яке могло б мати гіпотетичне відкриття чорної діри планетарної маси в Сонячній системі, так і на постійний інтерес до розуміння того, що там відбувається.

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close