Цікаве

Астронавти NASA повернулись на Землю після історичної місії

У NASA називають це ключовим кроком до відновлення космічних польотів з американської території після багаторічної перерви внаслідок закриття програми Space Shuttle в 2011 році

Астронавти NASA Роберт Бенкен та Даглас Харлі успішно приводнилися у Мексиканській затоці.

Капсулу Endeavour приватного космічного корабля Crew Dragon компанії SpaceX Ілона Маска астронавти відстикували від Міжнародної космічної станції (МКС), де вони перебували два місяці, – інформує 1NEWS.

Дорога на  Землю тривала 21 годину.

Успішне приводнення капсули було останнім ключовим випробуванням для компанії Маска: чи зможе вона доправляти астронавтів на орбіту та повертати на Землю, що раніше не вдавалося жодній приватній компанії.

Астронавти після приводнення ще близько години проведуть у капсулі на воді, перш ніж спільні групи з SpaceX та NASA визволять їх та доправлять вертольотом на берег. Там астронавти пройдуть медичний огляд перед польотом до космічного центру Джонсона NASA у Х’юстоні в штаті Техас.

Спочатку планувалося, що приводнення відбудеться в Атлантичному океані. Однак через тропічний шторм “Ісаїас”, який загрожує перетворитися на ураган, капсула приводнилася в Мексиканській затоці поблизу узбережжя штату Флорида.

Нагадаємо, старт ракети Falcon 9 яка вивела Бенкена та Харлі на орбіту, відбувся 30 травня – лише з другої спроби. Запланований на декілька днів раніше перший запуск зірвався через погодні умови. Вже через 19 годин після запуску Crew Dragon успішно пристикувався до МКС.

Окрім першого успішного запуску астронавтів в історії приватної космонавтики, ця подія стала першим за понад дев’ять років стартом пілотованої космічної місії з території США.

У NASA називають це ключовим кроком до відновлення космічних польотів з американської території після багаторічної перерви внаслідок закриття програми Space Shuttle в 2011 році.

До старту Crew Dragon американські астронавти подорожували у космос за допомогою російських ракет і космічних кораблів.

Джерело: Німецька хвиля

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close