Цікаве

Археологи знайшли в Іраку стародавнє “загублене” місто

Вченим в ході розкопок на території Іраку вдалося розкопати стародавнє “загублене” місто. Йдеться про населений пункт часів бронзового століття, розташоване поруч з селом Бассеткі, передає 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

На залишки міста археологи наткнулися ще в 2016 році. Однак відкрити таємницю території вдалося лише коли співробітник Гейдельберзького університету зумів перевести виконані з глини клинописні таблички, виявлені на місці розкопок в 2017. Виявилося, що дослідники знайшли Мардаман, в минулому це було досить важливе місто, його згадували в древніх текстах, однак згодом він вважався “загубленим”. Імовірно, записи робилися ще в 1250 році до н.е., тоді населений пункт входив до складу Ассірійської імперії. На табличках описувалися торгові відносини, налагоджені між жителями міста і їх губернатором.

Мардаман знаходився на торгових шляхах, які з’єднували між собою Анатолію, Месопотамію, а також Сирію. У минулому воно було досить жвавим місцем. Кілька разів відбувалися його завоювання і перебудова, однак після того, як влада тут перейшла до турків, в древніх текстах згадок про нього не з’являлося. Насправді ж місту вдалося оговтатися і продовжити існування навіть 500 років по тому.

 

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button