Цікаве

Археологи знайшли у Йорданії двір, в якому Івана Хрестителя засудили до смерті

Археологи вважають, що їм вдалося знайти місце, в якому Івана Хрестителя, який передбачив народження Ісуса Христа, засудили до смерті приблизно в 29 році нашої ери, пише 1NEWS з посиланням на zn.ua.

На їхню думку, їм вдалося знайти двір, в якому був виконаний танець, після якого пророка вирішили стратити.

Історія Івана Хрестителя описується в Біблії, про неї також писав древній письменник Йосип Флавій. Пророка стратив цар Антипа, син Ірода. Флавій уточнює, що страта відбулася в Махері, форті біля Мертвого моря в сучасній Йорданії. Письменник стверджував, що Антипа вирішив стратити Івана, оскільки боявся його зростаючого впливу. У Біблії ж стверджується, що приводом для страти послужив танець.

Відповідно до біблійного переказу, Ірод мав одружитися з жінкою на ім’я Іродіада. Обидва вони були розлучені, проти чого заперечував Іван Хреститель. На їхньому весіллі дочка Іродіади Саломія станцювала танець, який так сподобався Іродові, що той пообіцяв виконати будь-яке її бажання. Саломія, навчена Іродіадою, попросила голову Івана Хрестителя.

Ірод спочатку не хотів виконувати бажання, але в кінці-кінців наказав, щоб голову пророка принесли на блюді.

Тепер же вчені виявили в Махері внутрішній двір, в якому, ймовірно, Саломія і виконала свій танець, а Ірод вирішив обезголовити Івана Хрестителя. За словами дослідників, у дворі є ніша в формі апсиди, яка, ймовірно, є залишками трону, на якому сидів Ірод Антипа.

Двір виявили ще в 1980 році, але археологи не розглядали цю нішу в якості трону Ірода до недавнього часу. Присутність же трону поруч з внутрішнім двором наштовхує на думку про те, що він виступав у ролі «танцполу».

Деякі вчені, які дізналися про знахідку, налаштовані скептично по відношенню до того, що археологи знайшли «танцпол» Саломії. Так, виявлена ніша набагато менша, ніж трон батька Ірода Антипи. Вона схожа на дві ніші, які знайшли у палаці Ірода, але вони ніколи не сприймалися як руїни трону.

 

 

 

 

Back to top button