Цікаве

Археологи знайшли столицю стародавнього Китаю

Кілька років археологи шукали древній Сяньян — столицю легендарної династії Цинь, що об’єднала країну у 221 році до нової ери, пише 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Група дослідників з Академії археології провінції Шеньсі виявила в центральній частині Китаю руїни стародавнього міста Сяньян.

Свого часу це була столиця династії Цинь — першої імператорської династії Китаю. 15-річне правління Цинь закінчилося пограбуванням їх столиці у 206 році до н.е. Попри настільки недовге правління, величезний вплив цієї династії на історію Китаю незаперечний.

Археологам довелося обстежити п’ять мільйонів квадратних метрів території, перш ніж визначити точне розташування Сяньяна. З моменту початку розкопок були виявлені тисячі дивовижних артефактів і об’єктів — від імператорських палаців до кладовищ і майстерень. Зокрема, ідентифіковані фрагменти 47 великих будівель, розкиданих по древньому місту на берегах річки Вей. Масштаб цих будівельних проєктів свідчить про величезні амбіції Цинь Шихуанді — першого імператора Китаю.

Один з кращих палаців древнього міста являє собою триповерховий грандіозний будинок на масивній платформі. «На першому поверсі були звивисті коридори, — розповіла Сюй Вейхун, провідний археолог проєкту. — На другому розташовувалися кімнати меншого розміру, а на третьому — головний зал палацу».

Ще одним важливим відкриттям стала головна вулиця древнього міста шириною 50 метрів із численними слідами від транспортних засобів. Виявлено також два інших довгих і широких проспектів, які доводять, що місто дійсно був жвавим місцем.

Щоб уявити собі, наскільки великим був древній Сяньян, Сюй зазначає, що ділянка площею 70 квадратних кілометрів, яку її команда вивчає протягом останніх років, охоплює лише половину столиці в епоху її розквіту.

Неподалік від головної археологічної станції вчені знайшли 600 кг. бичачих кісток з прямокутними отворами, які використовувалися в якості декоративних предметів. «Ми безумовно не полюємо за скарбами, розкопуючи гробницю, — говорить Сюй Вейхун. — Моя робота як археолога спрямована на те, щоб дати голос древнім людям. Дуже важливо зрозуміти їх за допомогою знайдених нами предметів».

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button