Цікаве

Археологи знайшли останки акули, яка жила 330 млн років тому

Акула була завдовжки близько 4,8-6 м., передає 1NEWS з посиланням на ТСН.

В американському Національному парку “Мамонтова печера” палеонтологи виявили останки 15-20 різних видів, а також голову величезного білого монстра, що стирчить із стіни. Знахідка привернула увагу палеонтолога Джона-Пола Ходнетта.

Він визначив, що це останки акули, яка жила в пізній міссісіпський період, близько 330 млн років тому, коли більша частина Північної Америки була покрита океаном. “Це все одно, що знайти відсутню частину головоломки для дуже великої картини”, – сказав Ходнетт. Палеонтолог розповідає, що спочатку побачив це відкриття на фото. Там він розгледів безліч акулячих зубів і хрящ, який, на його думку, міг бути кістяком акули. Проте, відвідавши печеру особисто, він зрозумів, що це не скелет, а частину голови. “Виявляється, це не скелет, це всього лише частина голови. А сама голова досить велика”, – сказав Ходнетт.

Вивчаючи зуби акули, Ходнетт зміг визначити, що тварина була частиною виду Saivodus striatus, завбільшки з сучасну велику білу акулу – довжиною від 16 до 20 футів (4,8-6 м). “Це шалено захоплююче, але складно в вивченні, – каже Ходнетт. – Печери – особливе середовище, тому не варто видаляти з неї великі шматки каменю і завдавати шкоди внутрішньому середовищу”. Х

однетт та інші вчені, що беруть участь у проекті, представлять свої результати на щорічних жовтневих зборах Товариства палеонтології хребетних в Цинциннаті (США).

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close