Цікаве

Археологи виявили в Ізраїлі поселення віком понад 7 тисяч років

В долині річки Йордан вчені з Ізраїлю виявили споруди доісторичного періоду, вік яких перевищує 7 тис. 200 років, передає 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Як правило, житла того періоду розбирали для будівництва нових або матеріали просто руйнувалися через час під впливом природних факторів, тому їх рідко виявляли в такому хорошому стані.

Ця знахідка цікава тим, що будівлі виконані з висушеної на сонці глиняної цегли та використовувалися для проживання і зберігання продуктів харчування.

Зазвичай такий матеріал погано переносить опади, а значить недовговічний і з часом руйнується. Археологи припускають, що в цьому випадку для збереження при виготовленні додавалися якісь органічні добавки.

Цеглу цементували між собою, а зовні і всередині наносили спеціальну штукатурку. Її виконували з глини і вапна. Для стелі використовували деревину або очерет. Незабаром селище було засипане землею, завдяки чому споруди збереглися в першозданному вигляді.

Хоча це не найдавніші знайдені споруди, археологи кажуть, що вивчити розвиток будівництва з застосуванням глини раніше не виявлялося можливим. Адже камінь просто на очах руйнується під дощем.

 

Back to top button