Цікаве

Археологи знайшли бронзову «руку Бога»

Британські археологи виявили біля руїн давньоримського валу Адріана бронзову «руку Бога», яку, ймовірно, принесли в якості дару богам за перемогу над племенами, що населяли Шотландію в давнину, інформує 1NEWS з посиланням на Урядовий кур’єр.

Артефакт знайшли в болотистій місцевості, прилеглої до римського форту Віндоланд. Він, швидше за все, був пов’язаний з культом Юпітера Доліфена (сирійської версії давньоримського верховного бога), який особливо шанувався в середовищі військових. Його бронзова рука часто використовувалася для благословення або освячення його послідовників під час релігійних ритуалів.

Археологи вважають, що вона була залишена в невеликому болоті під час святкування завершення будівництва храму. При цьому сам храм був розміщений в центрі римського форту. Це єдиний подібний випадок, відомий нині історикам.

Храм Юпітера Доліфена був побудований після успішного завершення військової кампанії 209-210 років проти племен давньої Шотландії під керівництвом імператора Семптімія Півночі. Ніяких достовірних даних про жертви з обох сторін під час кампанії не збереглося, але на думку істориків вона була надзвичайно жорстокою.

«Відкриття бронзової руки Юпітера Доліфена, похованої в якості дару, демонструє, наскільки серйозним був конфлікт і як зраділи римські солдати, коли він закінчився», –повідомив керівник розкопок доктор Ендрю Бірлі.

Нагадаємо, археологи знайшли на Філіппінах стоянку предків людини, віком понад 700 тисяч років. Нове відкриття показує, що предки людини були в Південно-Східній Азії на сотні тисяч років раніше, ніж ми думали.

 

 

 

Back to top button