Цікаве

Аномальну активність зафіксували вчені у Йєллоустоні

Найбільший в світі гейзер Пароплав (Steamboat), розташований в національному парку Йеллоустон в США, вивергається з незвичайною частотою, інформує 1NEWS з посиланням на navkolonas.com.

Вчені відзначили, що проміжок між двома викидами склав рекордні три дні (12 і 15 червня).

Як правило, «паузи» між виверженнями тривають кілька тижнів, а іноді і місяців, але останнім часом в Йєллоустоні почався період бурхливої активності.

У 2018 році Пароплав вивергався 32 рази – це максимальна кількість за всю історію спостережень. У 2019 вже відбулося 24 виверження.

Вчені не можуть пояснити причину такого явища, але відзначають, що воно не пов’язане з можливим пробудженням супервулкана, який також розташований в національному парку.

Тривожним сигналом є, навпаки, пересихання гейзерів – вірна ознака, що до поверхні піднімається гаряча магма, яка випаровує воду.

Хоча ймовірність масштабної катастрофи оцінюється як вкрай низька, співробітники Геологічної служби США ведуть постійне спостереження за кальдерою і прилеглими територіями.

Так, в 2017-2018 роках там сталося близько трьох тисяч дрібних землетрусів. Експерти прийшли до висновку, що це – «відлуння» підземних поштовхів 1959 року.

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close