Цікаве

Американські вчені розробили спрей для носа від коронавірусу

Препарат містить синтетичні наноантитіла, що здатні нейтралізувати SARS-Cov-2 і запобігти його потраплянню до клітин тіла людини

Розроблений вченими Університету Каліфорнії у Сан-Франциско препарат, який отримав назву AeroNabs, має застосовуватися як спрей для носа або інгалятор.

Утім, він ще має пройти тестування, зокрема, на людях, перед запуском його у виробництво, – інформує 1NEWS.

Результати дослідження днями були оприлюднені минулого тижня на науковій платформі bioRxiv. У результаті експериментів, що були проведені із застосуванням живого вірусу SARS-Cov-2, науковці встановили, що розроблені ними синтетичні молекули не дозволяють вірусу потрапляти до людських клітин, зв’язуючи S-білок, за допомогою якого вірус і потрапляє до клітин.

Для захисту від інфекції має бути достатньо одного прийому інгалятора або спрею для носа на день. На думку вчених, застосування такого препарату може стати недорогим та простим засобом для запобігання зараженню коронавірусом.

Одним з керівників дослідження є біохімік німецького походження, професор Університету Каліфорнії Петер Вальтер (Peter Walter), що також є членом Німецької академії природодослідників “Леопольдіна”.

“Якщо його (спрей для носа. – Ред.) вдихнути, тоді він надійде до легенів. Там він зможе атакувати вірус – до того, як вірус потрапить до клітин тіла”, – пояснює вчений.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button