Американські вчені розробляють ефективні ліки проти грипу
Лікарі планують вперше провести тестування препарату на людині наступного року
Команда дослідників на чолі з науковцем-біомедиком Річардом Племпером (Richard Plemper) з Атланти провели успішні тестування антивірусних лікарських препаратів проти грипу. Щоправда, у межах експериментів із тваринами – тхорами – та у лабораторії на тканині дихальних шляхів людини.
Про це повідомляє 1NEWS.
Вчені з’ясували, що сполука EIDD-2801 блокує фермент під назвою РНК-полімераза, який відіграє важливу роль у швидкому розповсюдженні вірусів. У результаті виникають мутації у геномі віруса. Якщо виникає достатня мутація, геном стає неефективним, і вірус більше не може відтворюватися. Лікарі опублікували результати свого дослідження 23 жовтня у журналі Science Translational Medicine.
“Сполука є дуже дієвою проти грипу”, – запевняє доктор Племпер, який викладає біомедицину в Університеті штату Джорджія і розробив EIDD-2801 спільно з колегами з Університету Еморі.
“Це – препарат для перорального застосування, він був протестований на широкому спектрі штамів вірусу грипу. І найважливіше, що він встановлює високий бар’єр проти того, щоб вірус зміг уникнути інгібування (пригнічення протікання фізіологічних і фізико-хімічних процесів. – Ред.)”, – пояснює вчений. Крім іншого, сполуку було також протестовано проти свинячого грипу, який спалахнув в усьому світі у 2009 році.
Тхори дуже схожі до людей за своєю реакцією на віруси грипу. Після лікування медичними препаратами у тхорів було встановлено значно коротшу тривалість лихоманки, ніж у тварин з контрольної групи.
З попередніми антивірусними препаратми завжди існувала проблема того, що віруси могли успішно розвивати резистентність до ліків шляхом мутації. Доктор Марк Тутс, один з авторів дослідження, зауважив, що вірусам буде важко уникнути таким чином дії на них нових ліків.
“Ми поки що не виявили специфічних резистентних мутацій”, – додає доктор Племпер. Він відзначив, що впевнений у тому, що “генетичний бар’єр проти вірусної резистентності є високим”. Ця сполука має “високий клінічний потенціал як ліки проти грипу нового покоління”.
Лікарі планують вперше провести тестування препарату на людині наступного року.
Джерело: Німецька хвиля