Цікаве

Американські вчені досліджують пов’язану з COVID-19 загадкову хворобу дітей

Згідно з дослідженнями, синдром виникає у дітей через декілька тижнів після зараження коронавірусом

У США оприлюднено одночасно два докладних дослідження гострого запального синдрому, який фіксували у деяких дітей та підлітків після того, як вони інфікувалися коронавірусом.

Про це повідомляє 1NEWS.

Самі результати досліджень опубліковані напередодні у фаховому журналі New England Journal of Medicine, у них йдеться про  вивчення так званого педіатричного запального мультисистемного синдрому або MIS-C.

Вчені дослідили історії хвороб близько 300 дітей та підлітків віком до 21 року, які лікувалися від цієї хвороби у США з березня до травня цього року.

У кожному з цих випадків було також поставлено діагноз COVID-19 чи були вагомі підозри на інфікування коронавірусом.

Згідно з дослідженнями, синдром виникає у дітей через декілька тижнів після зараження коронавірусом.

Так, якщо в середньому по США це відбувалося через 25 днів, то у Нью-Йорку більшість випадків були зафіксовані через місяць після піку епідемії у місті.

Вчені також встановили, що хвороба є вкрай рідкісною. В середньому її фіксували лише у двох пацієнтів на 100 тисяч інфікованих коронавірусом осіб віком менше 21 року. Однак ризик захворіти MIS-C ймовірно залежить від раси – у дітей із чорної шкірою чи латиноамериканського походження страждали на цей синдром частіше за білошкірих.

Найбільш поширеними симптомами MIS-C, на відміну від COVID-19, є не проблеми з органами дихання, а пов’язані із запаленням органів травлення біль у животі, нудота, блювання чи діарея. У багатьох пацієнтів спостерігалися також висип на шкірі чи проблеми з серцево-судинною системою, деякі з яких мали високий ризик для життя. Загалом летальність хвороби, за підрахунками вчених, склала два відсотки, а 80 відсотків пацієнтів потребували лікування у відділеннях інтенсивної терапії.

Однак встановити точну причину виникнення синдрому вченим так і не вдалося. Їхнє припущення полягає у тому, що MIS-C є наслідком гіперреакції імунної системи дітей на коронавірус.

Вперше про появу цієї недуги повідомили у квітні у Великобританії. У травні своє попередження опублікували й американські центри контролю та профілактики захворювань. Загалом у світі було зафіксовано близько 1000 випадків гострого запального синдрому у дітей. Згідно з даними Європейського центру профілактики захворювань, у Європі до 15 травня цього року було зафіксовано 230 випадків MIS-C. У Франції та Великобританії внаслідок недуги загинули по одній дитині.

Джерело: Німецька хвиля

Tags

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close