Цікаве

Американські і китайські науковці збільшили швидкість штучного фотосинтезу

Штучний фотосинтез в майбутньому може розглядатися як спосіб отримання енергії

Група вчених із США і Китаю синтезувала новий двоатомний каталізатор для штучного фотосинтезу.

Про це повідомляє 1NEWS з посиланням на Republic.

Вчені протягом багатьох років роблять спроби відтворити фотосинтез – перетворення сонячного світла в енергію хімічних зв’язків. При фотосинтезі під впливом випромінювання видимого спектру вода розкладається на водень і кисень. Отриманий при цьому водень може бути використаний у водневих двигунах для генерування енергії.

В рамках дослідження вчені розробили каталізатор з іридію, принципова відмінність якого від більш ранніх робіт в тому, що активні центри каталізу є не поодинокі атоми, а парні. Каталізатор продемонстрував стабільність і високу активність в процесі окислення води.

На відміну від одноатомних каталізаторів, двоатомний показав значно більшу швидкість: повний цикл каталітичної реакції на ньому відбувався в 2,6 разів швидше, аніж в каталізаторі на окремих атомах, і в 5 разів швидше, аніж в каталізаторі з наночастинок.

Крім швидкості, двоатомний каталізатор виявився і більш хімічно стійким і довговічним: його ефективність не втратилась через 10 годин роботи. Недовговічність є однією з основних проблем одноатомних каталізаторів, на яких зосереджено більшість досліджень.

Новий двоатомний каталізатор, як вважають вчені, може завдяки своїй чітко визначеній структурі і стабільності стати основою для майбутніх досліджень в галузі штучного фотосинтезу.

Штучний фотосинтез в майбутньому може розглядатися як спосіб отримання енергії, здатний замінити викопні джерела, такі як нафта і газ. На даний момент основною проблемою штучного фотосинтезу є його вкрай низький ККД, що поки робить отриману таким чином енергію вкрай дорогою.

Штучний фотосинтез також може безпосередньо використовуватися для «допомоги» рослинам в здійсненні власного природного фотосинтезу, необхідного для їх зростання. Застосування технології таким чином може значно збільшити ефективність використання посівних територій, що в свою чергу призведе до здешевлення їжі і допоможе побороти нестачу харчування в країнах, що розвиваються.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close