Цікаве

Airbus випробовує новий авіалайнер

Перші льотні випробування машини визнані успішними

Європейський концерн Airbus приступив до льотних випробувань нової версії пасажирського літака A350 з ультравеликою дальністю польоту.

 

Перший політ літака, що одержав позначення A350-900ULR у французькій Тулузі, – повідомляє 1NEWS з посиланням на Укрінформ.

“Перші льотні випробування машини визнані успішними… Завершити льотні випробування A350-900ULR і почати постачання перших серійних літаків замовникам планується у другій половині 2018 року”, – йдеться у публікації.

Наразі вже кілька авіакомпаній світу планують розширити свою мережу далеких безпосадкових перельотів, які дозволять прискорити міжконтинентальні пасажирські перевезення.

Зокрема, сінгапурська авіакомпанія Singapore Airlines має намір збільшити кількість рейсів, виконуваних за маршрутом Сінгапур – Нью-Йорк (понад 15 тисяч кілометрів). Компанія замовила сім нових A350-900ULR.

При розробці нової версії пасажирського літака концерн Airbus A350 переробив деякі аеродинамічні елементи планера. Зокрема, літак отримав подовжені на 0,5 метра вінглети. Крім того, довжина закрилків була збільшена на 0,3 метра. Розробники також трохи змінили стріловидність крила.

A350-900ULR отримав центральний паливний бак збільшеного об’єму. Максимальна злітна маса літака в порівнянні з базовою версією збільшилася на п’ять тонн до 280 тонн. У цілому завдяки доопрацюванням дальність польоту нової версії літака збільшилася з 15 до 17,9 тисячі кілометрів.

У серпні минулого року австралійська авіакомпанія Qantas оголосила про намір запустити до 2022 року найдовший у світі маршрут, яким будуть виконуватися безпосадкові пасажирські авіаперевезення. Йдеться про переліт Сідней – Лондон, відстань між якими становить трохи більше 16 тисяч кілометрів. Переліт новим маршрутом триватиме близько 20 годин.

За оцінкою Qantas, завдяки новому маршруту переліт з Сіднея до Лондона забиратиме на три години менше, ніж на подорож одним з уже діючих швидких маршрутів з пересадками. На новому маршруті планується експлуатувати лайнери Boeing 777X і Airbus A350.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close