Цікаве

Агітатора «Батьківщини» посадили на 5,5 років за скупку голосів

В Кілійському районі Одеської області вперше винесено вирок за підкуп виборців. Так, 3 грудня 2018 року Кілійський районний суд засудив до 5 років та 6 місяців позбавлення волі місцеву жительку. Про це говориться в рішенні суду, яке є у розпорядженні 1News.

Зазначається, що суд визнав підозрювану винною в неодноразовому підкупі виборців на користь партії «Батьківщина» в м Кілія і в с. Шевченкове цього ж району.

Засуджена підшукувала жителів району, які перебували в скрутному матеріальному становищі, і яким була необхідна грошова допомога. Схема передбачала укладення безоплатних угод з кандидатом для проведення агітації, а згодом голосування за певних осіб.

Вартість голосу виборця оцінили в 600 грн, які видавали частинами. 200 грн громадяни отримували перед голосуванням, а інші – після їх проведення.

В ухвалі суду наведені розшифровки телефонних розмов, з яких однозначно зрозуміло, що підкуп вівся на користь кандидатів від партії «Батьківщина».

Зазначимо, що обвинувачувана роздавала гроші за голоси на виборах в об’єднані територіальні громади, які пройшли 29 квітня 2018 року.

Комітет виборців України назвав ті вибори «найбруднішою кампанією за всю історію проведення виборів в об’єднані територіальні громади, починаючи з жовтня 2015 року».

«Політичні партії та кандидати встановили «рекорд» як за кількістю, так і за масштабами підкупу виборців. Спостерігачам КВУ надійшла інформація про 25 фактів підкупу (реальна цифра могла бути значно більше), правоохоронці відкрили кримінальні виробництва в 5 областях, в день голосування були спіймані на гарячому 3-е скупників голосів. І це при тому, що вибори проходили тільки в 40 ОТГ», –  зазначив голова Комітету виборців України (КВУ) Олексій Кошель.

Додамо, що засуджена подала апеляцію на рішення Кілійського суду про позбавлення її волі. Однак, 24 січня суд відхилив її, надавши можливість засудженій протягом 10 днів подану нову апеляцію, в якій будуть виправлені неточності. Термін повторної подачі апеляції минув на початку лютого. А отже жінці, яка підкуповувала виборців Одеської області на користь партії «Батьківщина» доведеться відсидіти за свою незаконну діяльність весь призначений термін.

Партія Блок Петра Порошенка – Солідарність, в свою чергу, привітала рішення суду. ««БПП «Солідарність» наголошує на тому, що політичну відповідальність за цей злочин несе ВО «Батьківщина», на користь якої здійснювався неодноразовий підкуп виборців засудженою особою, і особисто її лідерка Юлія Тимошенко. Ю.Тимошенко також несе персональну відповідальність за долю жінки, яка отримала 5 з половиною років ув’язнення», – говориться у заяві партії.

18 лютого Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що станом на зараз правоохоронні органи фіксують порушення відносно виборів Президента України, які відбудуться 31 березня 2019 року.

За його словами, вже зареєстровано 1477 заяв та повідомлень, пов’язаних і з незаконною агітацією, підкупом виборців, пошкодженням майна та хуліганські дій, через що відкрито 61 кримінальне провадження та складено 306 протоколів про адмінпорушення.

Також Аваков заявив, що до правоохоронних органів надходять дані про розгортання системи масштабного підкупу і якщо це «перейде у фазу скоєння злочину», то поліція миттєво відреагує.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close