Цікаве

Британські вчені назвали причини короткозорості у дітей

Серед них – комп'ютерні ігри, день народження влітку та високоосвічені мами

Дослідники з Королівського коледжу Лондона заявляють, що знайшли нові фактори та підтвердили вже відомі, які можуть впливати на ризик розвитку у дитини короткозорості.

Серед них – комп’ютерні ігри, день народження влітку та високоосвічені мами, – повідомляє 1NEWS.

“Ви не так багато можете зробити для своєї дитини, щоб зберегти здоров’я її очей. Але час, проведений в приміщенні, ігри в будинку підвищують ризик короткозорості”, – каже Кеті Вільямс, авторка дослідження.

“Особливо для маленьких дітей важливим є здоровий баланс часу, проведеного на відкритому повітрі та за книжками”, – додає вона.

Вільямс та її колеги кажуть, що у дослідженні використовували дані про близнюків, які народилися в Англії і Уельсі в період з 1994 по 1996 рік.

Науковці звертали увагу на їхній розвиток, поведінку, навчання, вивчали генетичні особливості малюків

Народження влітку, вважають вчені, впливає на якість зору, ймовірно, тому, що діти раніше за однолітків йдуть в школу.

За даними дослідження, кількість короткозорих “літніх” малюків була вдвічі більшою, ніж у народжених в інші пори року.

Щодо освіти мами – Вільямс каже, загроза набути короткозорість для підлітка, мама якого має високий рівень освіти, сягає 33%.

Це може бути пов’язане із генетичним зв’язком міопії та інтелекту.

Дослідникам також вдалося з’ясувати, що кожна додаткова година, яку дитина витрачала на комп’ютерні ігри щотижня, збільшувала ризик набути короткозорість на 3%.

Науковці кажуть, вплив смартфонів врахувати не вдалося, так як коли підростали діти, які брали участь у досліді, така техніка була рідкістю.

Джерело: Українська правда

Back to top button