Цікаве

85-річчя режисера Вуді Аллена: найзнаковіші фільми

Сьогодні, 1 грудня, одному з найвідоміших режисерів і сценаристів світу Вуді Аллену виповнюється 85 років. Немає жодних сумнівів, що Вуді Аллен одна з найважливіших персон у світі кінематографа. І всупереч поважному віку, головний нью-йоркський ексцентрик продовжує радувати публіку новими витонченими й теплими фільмами.

Кадри з фільмів "Манхеттен" і "Фестиваль Ріфкіна, режисер Вуді Аллен

За його зізнанням і власним підрахунком, майбутній фільм Аллена “Фестиваль Ріфкіна” – 50-та повнометражна картина режисера. На честь двох круглих дат для режисера 1News розповідає про п’ять його ювілейних фільмів – 10-й, 20-й, 30-й, 40-й та звичайно ж, – 50-й. Мабуть, з нього і почнемо.

“Фестиваль Ріфкіна” (2020)

Новий фільм Вуді Аллена переносить глядача до теплої і сонячної Іспанії, на щорічний престижний кінофестиваль в Сан-Себастьяні. Сюди й вирушають головні герої романтичної комедії – подружня зі стажем – Морт і С’ю Ріфкін.

Красуня-дружина приїхала з робочих питань – вона піарниця у сфері кіно і її новий клієнт, молодий харизматичний режисер Філіп представляє свою нову картину. Фільм Філіпа вважають геніальним практично всі, крім чоловіка С’ю – Морта Ріфкіна. Як історик кіно, він не найвищої думки про сучасну індустрію в цілому, і про творчість Філіпа зокрема. С’ю все більше часу проводить з чарівним режисером, а сам Морт несподівано знайомиться з прекрасною Джо і навіть забуває, що хотів подивитися в конкурсній програмі фестивалю…

“Хай буде, що буде” (2009)

Головний герой 40-го комедійного фільму Вуді Аллена – ексцентричний житель Нью-Йорка Борис Єльников. У нього був невдалий шлюб, зате приголомшлива і дуже незвичайна квартира. Він не особливо шанує людей, стверджуючи, що свого часу мав отримати Нобелівську премію з фізики, й періодично звертається безпосередньо до глядачів, ламаючи “четверту стіну”. Але люди вважають його просто диваком.

Несподівано Єльников знаходить біля будинку юну Мелоді та дає їй притулок у своїх апартаментах. У підсумку ініціатива добра ініціатива Бориса перетворюється на низку нових турбот, проблем і несподіваної любові. Але Борис не сумує, адже живе за принципом “Хай буде, що буде!”

“Солодкий і бридкий” (1999)

Тридцятий фільм Вуді Аллена про вигаданого гітариста-віртуоза Еммета Рея мав стати другим фільмом прославленого автора. Але студії хотіли від Аллена комедій без лірики й присмаку драми, отже, проєкт довелося відкласти. Через роки Вуді Аллен таки зняв фільм, та ще й з Шоном Пенном у головній ролі.

За сюжетом, Еммет Рей – видатний американський гітарист 30-х років, герой-коханець і вишуканий музикант. Якщо в музиці Еммету не було рівних, то його повсякденне життя було зовсім неідеальним. Він зловживав алкоголем, був зарозумілим і безвідповідальним, і для нього, за словами його дружини, існував тільки він сам і його гітара.

“Злочин і проступки” (1989)

Трохи чорна, трохи мелодраматична комедія, з двома паралельними історіями, які обов’язково перетнуться в фіналі. За традицією, звичайно ж, найнесподіванішим чином.

Дія фільму відбувається у Нью-Йорку. Дві сюжетні лінії описують життя і моральний вибір Джуда Розенталя і Кліффа Стерна. Розенталь закрутив роман з красунею-стюардесою Долорес Пейлі, але через кілька місяців вирішує порвати з дівчиною. На своє нещастя, Долорес намагається шантажувати Джуда Розенталя… Разом з тим режисер-документаліст Кліфф Стерн мріє зняти проєкт про відомого філософа, але змушений робити картину про свого родича – впливового продюсера Лестера. Кліффа дратує все, а особливо те, як легко Лестер отримує увагу жінок…

“Манхеттен” (1979)

“Манхеттен” – візитна картка режисера після феноменальної “Енні Голл” і водночас – один з найменш улюблених фільмів автора. Ніхто так і не може зрозуміти, чому режисер не полюбив свою романтичну комедію, що отримала безліч номінацій на премію “Оскар” і увійшла до всіх можливих списків найкращих фільмів.

У центрі сюжету – 42-річний комедійний письменник Ісаак Девіс, який хоч і перебуває у стосунках з юною дівчиною Трейсі, але несподівано для самого себе втрачає голову від Мері Вілкі – коханки свого найкращого друга. В довершення і без того складної ситуації, ексдружина Джилл не просто вирішує, що вона насправді гомосексуальна, але і пише книгу про їхні з Ісааком стосунки. У головних ролях: звичайно ж, Вуді Аллен, Даян Кітон, Майкл Мерфі, Воллес Шоун, а також онучка Ернеста Хемінгуея – Меріел і в одній зі своїх перших ролей – Меріл Стріп власною персоною.

Джерело: Сьогодні

 

Back to top button