Цікаве

6 «тихих» ознак серцевої недостатності, які важливо знати

Хвороби серця і раніше лідирують серед причин передчасної смерті, тому особливо важливо знати їх ранні симптоми і вчасно вживати заходів!

Серцева недостатність — це стан, при якому серце не може працювати так ефективно, як раніше, і крові, яку воно перекачує, недостатньо для повноцінного функціонування організму. Як і з будь-яким серйозним захворюванням, серцеву недостатність важливо виявити якомога раніше, щоб шкода заподіяна здоров’ю, була мінімальною — і щоб якомога швидше почати лікування. Ось кілька «тихих» ознак, які можуть попереджати про те, що у вас розвивається серцева недостатність — не пропустіть їх.

Задишка

При серцевій недостатності кровопостачання внутрішніх органів знижується, і їм стає важче працювати. Одними з перших «перебоїв» помічають легені — і ми отримуємо задишку навіть при виконанні зовсім простих дій, з якими раніше справлялися буквально жартома. Тому якщо ви раптово помітили у себе щось подібне, постарайтеся якомога швидше звернутися до лікаря.

Набряк

При серцевій недостатності погіршується робота нирок, які не справляються з «утилізацією» солі і рідини — і тіло відповідає набряками, які найчастіше утворюються на ступнях і гомілках. Звичне взуття стає тіснішим, а шкарпетки залишають відбитки гумки на шкірі? Зверніться до кардіолога, це може бути серйозним симптомом!

Back to top button