Цікаве

США відреагували на корупційні скандали навколо НАБУ

Офіційний Вашингтон висловив вкрай критичну реакцію на скандали, пов’язані з підривом антикорупційних зусиль в Україні. Відповідну заяву оприлюднив у понеділок Державний департамент США, передає 1News з посиланням на Укрінформ.

“Недавні події, включаючи підрив слідства у сфері корупції на високому рівні, арешти чиновників Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та вилучення чутливих файлів НАБУ, викликають занепокоєння щодо зобов’язань України боротися з корупцією”, – підкреслюється в документі.

У Вашингтоні назвали ці дії спробою “підірвати незалежні антикорупційні інституції”, яким США та інші країни надавали підтримку.

“Це підриває довіру громадськості та загрожує ризиком зменшення міжнародної підтримки України”, – наголосили в Держдепі.

При цьому нагадуються слова держсекретаря США Рекса Тіллерсона: “Для України немає сенсу боротися за її тіло на Донбасі, якщо вона втрачає свою душу в корупції. Антикорупційні установи повинні підтримуватися, отримувати ресурси та бути захищеними”.

У цьому зв’язку Сполучені Штати, “відображаючи вибір народу України”, закликали всі гілки влади України до співпраці, щоб викорінити корупцію із суспільного життя.

“Знищення корупції є ключем для досягнення стабільності, безпеки та процвітання всіх українців”, – наголошується в документі.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close