Цікаве

30 липня: яке сьогодні свято та що не можна робити

30 липня – 211-й день року за Григоріанським календарем, до кінця року залишається 154 дня. В XX і XXI століттях цей день відповідає 17 липня Юліанського календаря, розповідає 1News.

Яке свято 30 липня 2020

У цей день світ відзначає Міжнародний день дружби, День кольорових напоїв, Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми.

У США – День чізкейку, День тестя і свекра, День інформаторів, День девізу «На Бога уповаємо», День хот-дога з соусом чилі, на Кубі – День мучеників революції, в Марокко – День трону, в Вануату – День незалежності, у Таджикистані – День працівників пожежної охорони, у Південному Судані – День мучеників.

Пам’ятні дати 30 липня, річниці та події

В 1502 році Христофор Колумб вперше зустрів представників народу майя.

У 1792 році в Париж з піснею на вустах увійшов Марсельський добровольчий батальйон. Складена саперним офіцером Клодом Жозефом Руже Де Лілем для Рейнської армії бойова пісня була тому прозвана «Марсельєзою» і потім стала національним гімном Франції.

У 1793 році в Канаді почалося будівництво Йорку (нині Торонто).

У 1858 році англійський дослідник Джон Спік відкрив озеро Вікторія в Африці.

У 1895 році у Львові було засновано етнографічний музей.

В 1900 році в Британії був заборонений дитяча праця в шахтах.

У 1935 році британське видавництво «Penguin Books» зробило революцію у видавничій справі – випустило першу в світі «кишенькову» книжку. Ідея випуску дешевих (за ціною 10 сигарет) книжок у надзвичайно м’якій обкладинці і кишенькового формату, прабатьком якої є голова видавництва Аллен Лейн, забезпечила масові тиражі як популярних, так і класичних творів.

Ілюстрація / REUTERS

У 1956 році офіційний девіз США «In God We Trust» («На Бога уповаємо») з’явився на американських доларах. Ця фраза взята з гімну країни, текст якого був написаний в 1814 році Френсісом Скоттом Ки. Вперше вона була використана в 1864 році Салмоном Портлендом Чейзом при карбуванні монети номіналом 2 центи.

У 1984 році на телеканалі NBC почався показ став згодом легендарним серіалу «Санта-Барбара». Його показ йшов до 15 січня 1993 року. Всього було знято 2137 серій.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 30 липня вшановує пам’ять двох святих – Маргарити Антіохійської (вона ж — православна свята Марина) і Лазаря Галісійської. Інші назви свята: «Марина з Лазарем», «Вогняна Марія», «Зорі з лазорями», «Марина Лазурова». В народному уявленні свята Марина асоціювалася з великою водою або великим дощем, а преподобний Лазар – з блакитними відблисками блискавок.

Що сьогодні не можна робити

У предків було повір’я, що в цей день на небі з’являються зірниці, при цьому немає ні дощу, ні грому. Вважалося, що на них не можна дивитися – можна осліпнути, а на свій будинок накликати пожежі.

Прикмети на 30 липня

Здавна існують погодні прикмети на цей день:

– гроза – осінь буде дощовою, а зима з заметілями;

– в обід парить, а до вечора холоднішає – наступний день буде сонячним;

– спалахи блискавиць – урожай горіхів буде хорошим;

– дощ і на небі білі хмари – до зміни погоди.

30 липня іменини

Іменини у Маргарити, Марини, Лазаря, Леоніда і Вероніки.

Джерело: УНІАН

Back to top button