Цікаве

20-хвилинна зарядка захищає від серцевих хвороб

Низький рівень фізичної активності вважається однією з причин почастішання серцевих нападів, пише 1NEWS з посиланням на greenpost.ua.

 

Всього 20 хвилин зарядки в день діють на організм людини подібно потужному антиоксиданту, що захищає серце, кістки і м’язи від пошкоджень і помітно снижающему шанси на розвиток цілого ряду хвороб, заявляють медики в статті, опублікованій в журналі Brain, Behavior and Immunity.

«Щоразу, коли ми займаємося зарядкою, наше тіло отримує безліч плюсів, в тому числі і на рівні імунної системи. Ми давно знали про те, що вправи діють на організм як протизапальний засіб, однак те, як і чому це відбувається, зрозуміло не було», – говорить Сьюзі Хун (Suzi Hong) з університету Каліфорнії в Сан-Дієго (США).

Лікарі кажуть, що низький рівень фізичної активності вважається однією з причин почастішання серцевих нападів, інфарктів, інсультів, проблем з кістками в літньому віці і цілого ряду інших проблем і хвороб, пов’язаних з накопиченням в організмі холестерину та інших шкідливих речовин, або розвитком хронічних запалень.

Як показують спостереження вчених, навіть незначне підвищення рівня фізичних навантажень фактично в рази знижує шанси розвитку інфаркту та інших проблем з серцем і судинами.

Хун і її колеги вирішили з’ясувати, що відбувається всередині організму в той момент, коли людина робить зарядку, і як швидко вона викликає позитивні зміни в роботі мускулатури, серцево-судинної системи, мозку та інших органів. Для цього вчені зібрали групу з 47 добровольців, яких попросили зробити коротку пробіжку, здавши кров до і після.

Порівнявши білковий і гормональний фон, вчені склали список сигнальних речовин і білків, концентрація яких змінилася після бігу. Наприклад, на 5% знизилася концентрація білка TNF-альфа, керуючого реакцією організму на атаки мікробів і ракові пухлини.

Його потрапляння в тканини змушує імунні клітини виділяти так звані інтерлейкіни, сигнальні речовини, що відповідають за розвиток запальної реакції. Відповідно, зниження концентрації TNF-альфа призводить до зниження інтенсивності запалень і діє на організм так само, як протизапальні препарати та антиоксиданти.

«Наше дослідження показує, що вправи зовсім не повинні бути виснажливими, щоб отримати цей протизапальний ефект. Всього двадцяти хвилин зарядки, в тому числі і прогулянок, повинно вистачити для максимального результату. Уявлення про те, що потрібно займатися спортом до знемоги, відлякує багатьох людей, які страждають від хронічних запалень і пов’язаних з ними болями, і такі прості вправи якраз підуть їм на користь», – робить висновок Хун.

 

 

Back to top button