УкраїнаЦікаве

Ляшко придбав будинок під Києвом за 15 мільйонів гривень (ДОКУМЕНТ)

Народний депутат, лідер Радикальної партії Олег Ляшко придбав будинок, у якому на правах орендаря мешкав два роки.

ba95b06-16295254-1289599254453299-505422791-n

Про це ІНФОРМАТОРу повідомило власне джерело у провідній ріелторській компанії Києва, розповідає 1News.

Парламентар здійснив фінансову операцію та оформив право власності на нерухомість у п’ятницю, 20 січня.

15

У договорі купівлі-продажу як офіційний власник будинку вказаний Артем Савицький.

Однак, за інформацією нашого видання, реальний власник будинку – його батько, екс-народний депутат Валентин Савицький.

За будинок та земельну ділянку у смт Козин Обухівського району Київської області Олегу Ляшку доведеться заплатити 15 мільйонів гривень. Політик уклав із власником будинку договір про розстрочку на 5 років: згідно з угодою, кожного року народний депутат виплачуватиме власнику три мільйони гривень.

Ляшко може собі це дозволити. У електронній декларації політика на сайті НАЗК вказаний обсяг заощаджень 3 685 475 гривень, а також грошові активи у обсязі 740 000 доларів та 90 000 євро. Дружина депутата Росіта Сайранен також задекларувала 200 000 доларів та 40 000 євро.

1

13

Загальна площа будинку, який відтепер офіційно належить парламентарю, складає 370 квадратних метрів, а сам будинок міститься на земельній ділянці площею 0,6 га.

У зазначений маєток Олег Ляшко переїхав взимку 2014 року, після того, як, за його інформацією, тодішній міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко дав команду викрасти народного депутата та його родину.

“Вимушений (проживати тут) зараз, так. Три тижні тому чи чотири, коли почалася революція, поступила інформація, що Захарченко дав команду викрасти мене і мою сім’ю. Ми вимушені були переїхати у будинок мого товариша”, – пояснив Ляшко у коментарі журналістам у 2014 році.

17 липня 2015 року політик офіційно взяв в оренду цей маєток у власника терміном на 10 років з правом пролонгації. На аналогічних умовах Олег Ляшко орендував також прибудинкову земельну ділянку. Вартість оренди самого будинку у 2015 році обійшлася депутатові в 240 тисяч гривень (20 тисяч на місяць).

За даними ЗМІ, сусідами депутата є родина головного військового прокурора Анатолія Матіоса. Будинок прокурора має 518 квадратних метрів, утім, зареєстрований на дружину – Ірину Барах.

21 червня 2016 року слідчі Генеральної прокуратури начебто помилково прийшли з обшуком у маєток Олега Ляшка.

Візит слідчих збігся із днем народження мами народного депутата.

“Сьогодні день народження моєї мами. Порошенко зробив “подарунок” в честь свята: до мене додому прийшли з обшуком”, – процитував заступник лідера Радикальної партії Андрій Лозовий його слова на своїй сторінці у Facebook.

Олег Ляшко додав, що представники ГПУ прийшли о 7 ранку.

“Вони збиралися виламувати двері, щоб потрапити в дім. Згодом слідчий ГПУ вибачився перед Ляшком, мовляв, вони помилились адресою.

О 7:00 ранку (!) в день народження його мами (!) прийшли з обшуком (!) до лідера опозиційної парламентської фракції (!) зі спецназом (!), бо, бачите, помилились адресою (!). Хто повірить у таку кількість співпадінь?”, – наголосив Андрій Лозовий.

“Типова традиція прокуратури Вишинського – проводити обшуки у політичних (лідерів) і арештовувати їх у дні народження близьких родичів та релігійні свята”, – заявив Лозовий.

У коментарі кореспонднету ІНФОРМАТОРа лідер парламентської фракції Радикальної партії підтвердив, що придбав будинок минулого тижня.

Політик наголосив, що практично перетворив свій дім на притулок для собак. “У моєму помешканні живуть 6 собак, 2 із них – дворові”, – сказав Олег Ляшко. Політик часто публікує на своїй сторінці у Facebook домашні фото зі своїми улюбленцями.

1103-611x815

 

У коментарі Олег Ляшко також повідомив, що виставив на продаж свою квартиру площею 367,20 квадратних метрів і земельні ділянки, вказані у декларації, щоб розрахуватися за будинок.

Нагадаємо, у жовтні 2016 року Олег Ляшко у своїй електронній декларації також вказав, що має право власності на дві квартири у Києві – на 367,20 і 95,50 квадратних метрів, а в селі Княжичі Київської області – шість ділянок по 210 квадратних метрів.

Окрім того, народний депутат зазначив, що володіє колекцією монет НБУ та монет іноземного походження, чотирма годинниками, а також декількома спортивними тренажерами.

Back to top button