Цікаве

Відбувся прем’єрний показ документальної стрічки «Шелест кроків»

«Шелест кроків» — документальний фільм-історія про життя й творчість видатних українських художників-монументалістів Ади Рибачук та Володимира Мельниченка. Їх  головний витвір — стіна Пам’яті на байковому цвинтарі — був знищений радянською владою після 13 років щоденної кропіткої праці митців…

Прем’єра відбулась в Червоній залі київського Будинку кіно, повідомляє 1News.

Робота над фільмом розпочалася у жовтні 2018 року командою студії FriedrichstrasseProduction у співпраці з RealStoriesProduction. Влітку 2019 року проєкт був підтриманий Українським Культурним Фондом.

«Шелест кроків» — стрічка про сьогодення і спогади, про смерть і життя, про розпач і щастя. Про київський крематорій, Парк пам’яті на Байковому цвинтарі, про мозаїчний басейн «Зорі та сузір’я» перед Палацом дітей на юнацтва. Про дивовижне життя художника Володимира Мельниченка і про його нескінченну love story із Адою Рибачук. Про їхню спільну працю довжиною у життя. Про те що любов — це не дивитися очі в очі. Любов — це дивитися в одному напряму.

Ада пішла з життя у 2010-му. Але Володимир й досі чує її голос і кроки. Він працює в їхній майстерні, упорядковуючи архів, якого вистачить на цілий музей. Він створює нові шедеври. І кожну нову роботу він підписує двома іменами.

Перед показом відбулась прес-конференція за участі режисерки фільму Ксенії Кравцової, сценариста Інокентія Вирового, оператора-постановника Владислава Нечипоренко, головного героя стрічки Володимира Мельниченка та керівниці проектного відділу Українського культурного фонду Тетяни Лишневець. Модерувала бесіду Оксана Грушанська.

 «Наша стрічка торкається тем, про які замислюється кожна людина. Як залишити після себе пам’ять? Пам’ять серед людей, поруч з якими ти живеш, пам’ять, яка лишиться на покоління.

Володимир Мельниченко з Адою Рибачук створили філософську концепцію Парку Пам’яті на Байковому цвинтарі. У фільмі є розповідь про це, й для мене це особливо цінно. Вони досліджували  народні традиції поховань, ставлення людей до смерті і  до прощання. 

Звичайно, фільм не тільки про це. Твори Ади й Володимира дуже актуальні. Історія їхнього життя дивовижна. Нам дуже хотілося поділитися з глядачем цим відчуттям»,сказала режисерка стрічки Ксенія Кравцова

«Через візуальні образи я намагався розповісти історію, у якій відчуваються творчість, щастя та трагедія великих українських митців. Через особисті історії Володимира Мельниченка та їх з Адою Рибачук роботи, через архівні кадри та сміливі сучасні образи. Через гармонію та дисонанс ми намагалися наштовхнути глядача на роздуми про вічне. За допомогою композиції та колористики кадру, світлом і тінню — познайомити глядача з дивовижним та філософським світобаченням, яке художники вкладали у свої роботи», — додав оператор-постановник стрічки Владислав Нечипоренко.

«Українське суспільство, на жаль, часто не знає своїх культурних героїв. Ті, хто чули про Володимира Мельниченка та Аду Рибачук, зазвичай згадують лише покалічену стіну на Байковому цвинтарі. Але творчість Ади й Володимира значно глибша, а їхній спадок — більший. Сподіваємось, що своїм фільмом ми робимо дуже потрібний крок на шляху повернення імен Ади Рибачук та Володимира Мельниченка на те місце в сучасній українській культурі, на яке вони справді  заслуговують», — зауважив сценарист фільму Інокентій Вировий.

«Це фільм-примирення, — поділився своїм враженням від стрічки Володимир Мельниченко, — примирення нас з Адою із суспільством, і суспільства – з нами. Я маю й свої сподівання на цей фільм, що він допоможе звернути увагу на злочин того режиму, який знищив нашу з Адою працю. І – виправити його, поки є можливість. Все, чого я зараз прагну — відновити один фрагмент Стіни — «Оборона Вітчизни». На жаль, без мене це буде зробити неможливо – жодних проектних планів стіни немає». 

«Для Українського культурного фонду було важливим підтримати цей проект, тому що Володимир Мельниченко із Адою Рибачук сильно вплинули на той Київ, яким ми зараз його знаємо. Дуже цінно й те, що одночасно із зйомками фільму було відновлено мозаїчний комплекс «Зорі і сузір’я» перед Палацом дітей та юнацтва, і цю справу теж підтримав Український культурний фонд», — сказала у своєму виступі керівниця проектного відділу Українського культурного фонду Тетяна Лишневець.

 

 

Back to top button