Цікаве

10 способів зруйнувати стосунки та як цьому запобігти

Ми живемо в суспільстві, тому стосунки, зокрема, й романтичні, які складаються у нас з іншими людьми, грають важливу роль. Але є речі, які здатні зруйнувати будь-які стосунки. Психолог з транзактного аналізу Тетяна Ловчінская спеціально назвала 10 блоків у стосунках, які можуть їх зіпсувати, передає 1News.

Що може перешкодити стосункам, які спочатку були такими перспективними, намагалася з’ясувати героїня Кейт Хадсон у фільмі “Як позбутися хлопця за 10 днів”. Давайте розбиратися на її прикладі. Для тих же, хто не дивився цей фільм, буде відмінна можливість відкрити для себе щось нове.

1. Не просити те, що хочете

У кожної людини є свої заборони. Вони можуть ставати блоками в стосунках. Один з таких заборон – це “не просити”. Люди з такою установкою впевнені, що не потрібно просити щось у інших, адже все одно відмовлять. Страх бути відкинутим настільки сильний, що штовхає першим відкидати оточуючих.

Героїня Кейт Гадсон – журналістка Енді Андерсон, з часом закохується в Бена Беррі (героя Меттью МакКонахі), але через образу і страху, вона відштовхує його. Її стаття стає непрямим шляхом висловити свої щирі почуття. Тому, якщо вам також важко зламати заборону і попросити відкрито, можна придумати інший спосіб зробити це комфортніше для себе.

2. Не розділяти контроль

Стосунки – це спільне управління. Звичайно, це не виключає виявлення ініціативи, тут мова скоріше про відповідальність. У фільмі ця тема розкривається комічно і перебільшено. У головних героїв є цілі, у кожного своя. Вони їх не озвучують, а просто гнуть свою лінію. Це, зрештою, їх ледве і не залишило біля розбитого корита.

3. Не висловлювати почуття

Цей блок притаманний людям із забороною “не відчувай”. Річ у тім, що вони вважають себе зобов’язаними бути настільки сильними, що не можуть дозволити собі слабкостей, в тому числі таких, як прояв своїх справжніх почуттів.

Це можна спостерігати у Бена, який повинен був закохати в себе будь-яку ціну героїню Кейт Хадсон. Він терпить і проковтує всі її витівки, тільки щоб вона була з ним. Як думаєте, якби не це парі, скільки б він міг це терпіти?

4. Неможливість бути собою

У фільмі журналістка Енді Андерсон опинилася в ситуації, коли вона не може бути собою. Вона весела і розумна дівчина, яка цікавиться політикою, економікою, спортом і хоче писати про серйозні речі. Однак, для свого “експерименту” Енді повинна була грати роль примхливої і недалекій панянки.

Всі люди в якійсь мірі носять маски – соціальні ролі. Вдома ми батьки або діти, на навчанні – студенти, на роботі – співробітники фірми, в кафе – ми відвідувачі … Але що залишається з нами завжди? Це стрижень нашої особистості, наш унікальний “почерк”. Коли людина не може бути собою, а змушений прикидатися, довго в таких відносинах протягнути складно.

5. Конкуренція за владу і контроль

Ви, мабуть, чули про таке поняття як симбіотичні відносини? Це коли люди залежні друг від одного. Одна людина в парі бере на себе роль лідера і весь контроль, а інший – повністю слід і підкоряється. Розірвати такі відносини дуже складно, оскільки вторинна вигода може бути неймовірно привабливою. Однак, якщо люди в парі беруть на себе одну і ту ж роль – такий симбіоз називається конкуруючим.

У фільмі Енді і Бен сильні особистості та кожен тягне ковдру на себе. А їхній дует на прийомі в кінці фільму є яскравою демонстрацією такого змагання. Це історія про те, що людям важко бути разом, але розійтися вони теж не можуть.

6. Нездатність бути в відносинах

У тому, щоб вміти бути самому немає нічого погано. Але можливий побічний ефект. З’являється установка бути сильним, що заважає потім будувати близькі стосунки з іншими людьми.

Головні герої, з якими ми знайомимося у фільмі “Як позбутися хлопця за 10 днів”, втілюють образи сильних і незалежних людей. Вони здобули вищу освіту, кожен будує свою кар’єру (настільки завзято, що обидва опинилися втягнутими в подібну авантюру), звикли жити незалежно, приймаючи свої рішення, а зустрічі з протилежною статтю для них, скоріше, просто приємне проведення часу. Тому важливо вчитися бути в по справжньому близьких стосунках з іншою людиною – щиро, відкрито, без прикрас.

7. Небажання спільно працювати над стосунками

Стосунки – це спільна робота двох людей. Насправді, вона не каторжна і всепоглинаюча, це щоденні невеликі зусилля і увага, яка, зрештою, призводить до міцних стосунків

Щоб було зрозуміліше, можна порівняти це зі спортом. Щоденні короткі тренування по 20 хвилин краще одного інтенсивного тренування раз на тиждень або й рідше.

Енді і Бен звернулися, наприклад, до психолога, щоб налагодити стосунки. Правда, цілі у кожного були свої. Тому в їхньому виконанні – це було швидше маніпуляцією. Однак, я думаю, суть ви вловили. У парі важливо проговорювати спільне бачення майбутнього, плани і цілі, а потім працювати над розвитком стосунків разом.

10 способів зіпсувати стосунки

8. Не піклується про своє “хороше Я”

Є така фраза “сьогодні не мій день” або навпаки “сьогодні я в ударі”. Якщо відкинути фактор зовнішньої ситуації, можна сказати, що людина в одні дні проявляє свої сильні позитивні якості, а в інші – все йде з рук геть погано. Коли людина піклується про себе, знаходиться в ресурсному стані, то проявити своє “хороше Я” буде більше шансів. Такий ресурсний стан позитивно позначається і на стосунках.

Так, спочатку Бен виявляв своє “хороше Я” – продумував побачення, готував вечерю, був галантним. З плином часу, коли героїня Кейт Гадсон зовсім порушила його рівновагу, він був страшенно нервовим і зовсім не в змозі будувати подальші стосунки.

9. Брати на себе всю відповідальність за стосунки

Давайте уявимо стосунки у вигляді кімнати. Згодом накопичується пил і сміття. І обидва партнери повинні бути готові витратити час і сили, щоб разом прибирати це сміття і підтримувати там порядок. Ключове слово – РАЗОМ. Тому важливо, щоб в парі були спільне бачення і цілі.

У наших героїв цілі були від початку різні. Кожен хотів побудувати кар’єру за рахунок іншого. Тому “прибирати сміття” разом у них не було ніякої мотивації.

10. Не усвідомлювати себе і іншого

Хто я і чого хочу? Хто він/вона і чого хоче? Знайти відповіді на ці питання досить важко. Однак, якщо краще розуміти себе та іншого, то більше шансів не загрузнути в стосунках, які зовсім не для вас.

“Ці блоки – не чітка інструкція, як потрібно робити, і не” поради від зворотного”. Це, скоріше, підказки, на що слід звернути увагу в стосунках, щоб вони розвивалися гармонійно і щасливо. Тому дізнавайтеся себе, світ і людей навколо, прислухаєтеся до себе, працюйте над стосунками, і у вас все вийде”, – підсумувала психолог.

Джерело: Сьогодні

Останні новини

Back to top button