Цікаве

10 основних правил ідеальної відпустки: секрети психолога

Відпочинок необхідний людям для поповнення запасів енергії для життя і роботи. Відпочинок потрібен нашому організму точно так само як і робота. Але буває так, що відпустка не допомагає зняти втому, а навіть навпаки – привносить напругу. У такому випадку говорять, що після такого відпочинку потрібна ще одна відпустка. Так відбувається, тому що людина вибрала не підходящий саме їй вид відпочинку, тобто відпочивала неправильно, запевняє практикуючий психолог Марія Васіна. Що ж необхідно для повноцінного відпочинку? Розповідає 1News.

10 правил ідеальної відпустки

1. Зайнятися діяльністю, яка протилежна роботі

Або змінити звичні місце і діяльність. Якщо ваша робота офісна – сидяча за комп’ютером і документами, то найкращий відпочинок для вас буде активний (заняття спортом або просто прогулянка на свіжому повітрі).

Як відключитися від думок у відпустці і відпочити

Хоча завжди хочеться залягти під телевізором або сісти за домашній комп’ютер. Але такий “горизонтальний” відпочинок ефективний тільки для працівників фізичної праці.

Офісній людині це не тільки не дозволяє відпочити, але збільшує пасивність, сонливість і млявість. Якщо ви – домогосподарка та цілий день проводите в будинку і на кухні, то потрібно вийти з обридлих місць і прогулятися там, де ви не буваєте щодня.

2. Займатися тим, що приносить радість на довго

Потрібно з’ясувати, яка діяльність приносить вам справжнє задоволення. Або ж згадати про свої колишні захоплення і хобі, які наповнювали ваше серце радістю і задоволенням, але які поглинула щоденна суєта.

Такі хобі як в’язання, малювання, спів, гра на інструментах і багато інших не тільки дозволяють відпочити і добре провести час, але наповнюють нашу душу силами і натхненням на кілька днів вперед.

Тому, коли випадає півгодинки на відпочинок, краще витратити їх на хобі, ніж просто просидіти в інтернеті або за переглядом серіалу. Тим більше, що радість від перегляду екранів зберігається не так довго, або припиняється разом із закінченням серіалу.

3. Під час відпустки або вихідних не потрібно переробляти всі домашні справи.

4. Бути відкритими всьому новому

Якщо зациклюватися на стандартних програмах відпочинку, то можна пропустити багато яскравих вражень, емоцій, знань. Я не закликаю вас до екстриму, але пропоную задуматися і просто трохи розширити свої горизонти.

Хоча трохи екстриму не завадить у випадках, якщо життя людини проходить занадто монотонно і починає розвиватися апатія до всього оточуючого. Можливо, у такої людини знизився рівень гормону адреналін. Тому нові позитивні емоції можуть виправити становище.

5. Не чекати, що ваш відпочинок буде ідеальним

Якщо очікування занадто великі, але щось починає йти не за планом, то приходить розчарування і смуток. Цього можна уникнути, якщо ставиться до всього простіше, радіти тому малому, що є і не піднімати планку дуже високо. Позитивний настрій завжди допоможе вибрати найкраще з обставин, що склалися.

6. Прибрати все те, що заважає відпочивати

Телефон, інтернет, документи не дають нам повноцінно розслабитися. Також завжди є ризик обговорювати робочі моменти під час відпочинку в компанії партнерів або колег по роботі. Тому відразу ж ставте табу на предмети або розмови, або розмови, що відволікають від відпочинку .

Правильно плануйте свою відпустку

7. Організувати відпочинок для себе, а не тільки забезпечувати комфорт дітей і чоловіка

Найпопулярніша помилка мам – оточити турботою всіх, а про себе забути. При організації будь-якого відпочинку, насамперед продумайте умови, в яких ви зможете розслабитися і добре провести час. Вчинивши так, ви дієте не егоїстично, а в інтересах всієї родини.

Якщо мама зможе відпочити, то у виграші залишаться всі. Тому робимо добру маму.

8. Бути гнучкими

Якщо у вас була запланована одна програма відпочинку, але раптом на цей момент у вашій душі з’явилися зовсім інші потреби, то потрібно слідувати за серцем. Наприклад, ви на пікніку, у великій галасливій компанії, а вам потрібно побути в спокої. В такому випадку можна прогулятися на самоті або удвох з близькою людиною.

9. Баланс планування і поривів душі

Погано, коли відпочинок зовсім не спланований. Але також погано, коли відпочинок настільки детально і жорстко розписаний, що вже не план для вас, але ви – для плану. Це стає схоже на відпрацювання заплачених грошей. Тому важливо бути сміливими і відмовитися від зайвих екскурсій, заходів, попросити скоротити маршрут або зупинитися на якийсь час.

10. Шукати помічників

Коли сім’я зібрана всім складом, не потрібно брати на себе абсолютно всю ношу з турботи про маленьких дітей, їхню адаптацію та комфорт. Важливо попросити чоловіка і домовитися з ним заздалегідь, щоб розподілити турботу про дітей та інші організаційні моменти порівну з ним. Або ж подбати про те, щоб взяти з собою помічника – няню або бабусю.

Джерело:  психолог Марія Васіна

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close