УкраїнаЦікаве

Конфісковані 1,5 млрд. доларів Януковича перераховані до держбюджету України

Суд конфіскував в державний бюджет Украъни 1,5 млрд доларів, арештованих на рахунках колишнього президента Віктора Януковича і його оточення. Про це на спільному брифінгу повідомили генеральний прокурор Юрій Луценко та секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов.

163306
Віктор Янукович

«Сьогодні вступило в силу рішення суду останньої інстанції про конфіскацію арештованих коштів Януковича і його оточення», – повідомив Луценко.

Конфісковані 1,5 млрд доларів зараз перераховуються на рахунки «Ощадбанку».

Генпрокурор Юрій Луценко на своїй сторінці у “Фейсбук” опублікував фото разом із головою РНБО Олександром Турчиновим та головою правління “Ощадбанку” Андрієм Пишним.

луценко

“Йес! Ми це зробили. За матеріалами розслідування прокуратури сил АТО вступило в законну силу рішення суду про конфіскацію в Держбюджет України близько 1,5 млрд доларів так званого “общака” Януковича і К”, – написав Луценко.

Також Луценко висловив впевненність, що “ці кошти, вкрадені мафією Януковича, мають бути використані так, щоб це відчула Армія і народ України”.

“Хочу відзначити роботу прокурора сил АТО К. Кулька (мабуть мається на увазі Костянтин Кулик – ред.), заступників Генпрокурора Є. Єніна та А. Стрижевської”, – зазначив Луценко.

Також він подякував за допомогу народним депутатами Т. Чорновол і С. Пашинському.

Оновлено об 11:58: Президент Петро Порошенко у своєму Твіттері також прокоментував перерахунок 1,5 млрд. дол., конфіскованих у Януковича, до держбюджету. Зокрема він зауважив, що ці кошти будуть направлені на “відновлення боєздатності українського війська”.

порошенко

Раніше повідомлялося, що 28 січня 2015 року Державна служба фінансового моніторингу заблокувала 1,42 млрд доларів на рахунках нерезидентських компаній пов’язаних з Віктором Януковичем, його близькими, посадовцями колишнього уряду країни та пов’язаними з ними особами.

4 травня розпочнеться суд за звинуваченням Януковича в державній зраді.

Кабінет міністрів заклав у державний бюджет на 2017 рік надходження від спеціальної конфіскації коштів суму у 10,5 мільярдів гривень.

Також раніше повідомлялося, що Генеральна прокуратура України звернулася до Печерського районного суду Києва з клопотаннями про надання дозволу на здійснення спеціального (заочного) досудового розслідування стосовно екс-президента України Віктора Януковича та його сина Олександра у справі щодо заволодіння резиденцією “Межигір’я”.

Back to top button