Світ

ЗМІ: Великобританія готова ввести воєнний стан у разі безладів, пов’язаних із Brexit

У британському уряді готові запровадити надзвичайний і навіть воєнний стан у разі безладів, пов’язаних виходом з ЄС без угоди. Про це повідомляє The Times, пише 1NEWS, посилаючись на Європейську правду.

Зокрема, чиновники обговорюють особливості використання прийнятого в 2004 році закону про надзвичайні ситуації у випадку акцій громадянської непокори у зв’язку з виходом Британії з ЄС 29 березня.

Закон дає владі можливість оголошувати комендантську годину, проводити конфіскацію майна, запроваджувати заборони на пересування, а також застосовувати війська. Також уряд отримує змогу максимум на 21 день призупиняти дію законів за винятком закону про права людини.

Критики закону стверджують, що передбачені ним заходи є “дійсно драконівськими”.

У британському уряді наполягають, що роблять все для того щоб уникнути негативного сценарію.

“Повага до результатів референдуму означає вихід з єС. Прем’єр-міністр казала про перебої у зв’язку з виходом з ЄС без угоди, однак як відповідальний уряд ми робимо належні кроки для того щоб мінімізувати ці перебої і забезпечити готовність країни” – сказав речник уряду.

Повідомляється, що британська армія вже заготовляє запаси їжі, пального, обладнання і боєприпасів на своїх базах за кордоном, щоб уникнути нестачі у разі виходу Британії з ЄС без угоди.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close