Світ

Жодної кулі для України: Словаччина припиняє допомогу Києву

Жодної кулі для України: Словаччина припиняє допомогу Києву

Фото: архівне фото

Володимир Зеленський і Зузана Чапутова

Черговий пакет військової допомоги міг би надійти ще за нинішнього уряду. Проте президентка закликала поважати результати парламентських виборів, на яких перемогла партія Smer-SD, яка обіцяла виборцям “жодної кулі для України”.

Президентка Словаччини Зузана Чапутова виступила проти надання Україні військової допомоги після перемоги на парламентських виборах партії Smer-SD, яка обіцяла виборцям припнити таку допомогу. Про це у середу, 4 жовтня, повідомляє місцеве видання Dennik N.

За даними видання, міністерство оборони Словаччини розглядало можливість виділення Україні чергового пакета військової допомоги, яка могла надійти ще за нинішнього уряду. Проте Чапутова, яка є політично відповідальною за уряд, виступила проти цього.

За словами Чапутової, слід поважати результати парламентських виборів, оскільки партія Smer-SD обіцяла виборцям “жодної кулі для України”.

Ігнорування цієї позиції створило б прикрий прецедент на майбутнє, вважає Чапутова.

Її речник Мартін Стрижинець зазначив виданню, що глава держави погодилася з необхідністю “поважати результати демократичних виборів”.

Як відомо, на парламентських виборах у Словаччині перемогла проросійська партія Smer-SD Роберта Фіцо. Він критикував санкції ЄС проти Росії та пообіцяв припинити військову допомогу Україні.

Вже після оголошення результатів виборів Фіцо зробив заяву щодо України.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button