Світ

Жінки в США заробляють удвічі менше, аніж чоловіки

Частково величезна різниця в доходах пояснюється довгою декретною відпусткою і по догляду за дітьми

Жінки в США заробляють удвічі менше, аніж чоловіки. Такого висновку прийшли фахівці Вашингтонського інституту досліджень проблем жінок, повідомляє 1NEWS.

Вчені проаналізували дані за 15 років (2001-2015 роки), і виявилося, що в середньому американки заробляють на 51% менше, ніж представники сильної статі.

Частково величезна різниця в доходах пояснюється довгою декретною відпусткою і по догляду за дітьми, однак розрив виявився набагато більшим, ніж вважалося раніше. Було прийнято вважати, що на 1 долар, який заробляють чоловіки, жінка приносить 80 центів.

Незважаючи на таку диспропорцію, доходи жінок у США зростають з урахуванням інфляції. У період з 2001 по 2015 рік середньорічний заробіток американок становив 29 тисяч доларів, тоді як з 1968 по 1982 рік – 14 тисяч доларів.

Виявилося, що жінки в два рази частіше, ніж чоловіки, кидають роботу на термін до одного року. На це звертають потім увагу роботодавці, і зарплата співробітниць з тривалою перервою в середньому на 39% менша, ніж чоловіків-колег.

Джерело: 112 Україна

Back to top button