Світ

Зеленський зустрівся з Філаретом, Епіфанієм та Онуфрієм

Під час зустрічі були обговорені проблеми, які стоять перед українцями, зокрема, багаторічний конфлікт на Донбасі.

У вівторок, 30 квітня, новообраний Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Патріархом Філаретом.

У зустрічі також взяв участь настоятель храму Різдва Христового протоієрей Микола Салабай, передає 1NEWS.

“Владика привітав новообраного Главу держави з перемогою на виборах і закликав використати дану йому владу для сприяння добру і подолання зла. Володимир Зеленський подякував Патріарху за зустріч і спілкування. Потому Патріарх Філарет вручив новообраному Президенту пам’ятний подарунок”, – йдеться у повідомленні.

Під час зустрічі були обговорені проблеми, які стоять перед українцями, зокрема, багаторічний конфлікт на Донбасі.

Як повідомили у прес-службі, очільник Православної Церкви України особисто привітав новообраного Главу держави з Великоднем і перемогою на виборах.

“Володимир Зеленський подякував за вітання та висловив сподівання на доброзичливі взаємини Церкви та держави. Під час зустрічі були обговорені проблеми, які стоять перед українцями, зокрема, багаторічний конфлікт на Донбасі”, — йдеться у повідомленні.

Новообраний Глава держави та митрополит Епіфаній були єдині у тому, що Церква має молитись, а держава — робити все, щоб усі регіони нашої країни жили в мирі та спокої, додали у прес-службі.

Також були обговорені теми боротьби з корупцією та бідністю, зазначили у Зеленського.

На завершення зустрічі Предстоятель Православної Церкви України подарував новообраному Президенту репринтне видання „Острозької Біблії“ — першого повного друкованого тексту Старого і Нового Заповітів слов’янською мовою, надрукованого в Україні наприкінці XVI століття.

“Зустрівся з обраним Президентом Володимиром Зеленським. Молитимуся, аби Бог дав новому Главі держави сил витримати тягар відповідальності за єдність України. Маємо разом берегти і примножувати те, що українці вже здобули”, – зазначив Епіфаній.

Зеленський також зустрівся з митрополитом Української православної церкви Московського патріархату Онуфрієм.

Зустріч відбулася на території митрополичої резиденції в Феофанії.

Відзначається, що Зеленський привітав Онуфрія з Великоднем, а представник УПЦ МП привітав Зеленського з його обранням на пост президента.

“Митрополит Онуфрій побажав Володимиру Божого благословення на новому і відповідальному шляху служіння Україні та її народові”, – відзначають в прес-службі церкви.

Повідомляється також, що учасники зустрічі “обговорили ситуацію, яка зараз склалася в релігійній сфері України”.

Прес-служба Зеленського про результати зустрічі не повідомляє.

У той же час відзначається, що 30 квітня Зеленський зустрівся з патріархом Філаретом.

“Владика привітав новообраного главу держави з перемогою на виборах і закликав використовувати дану йому владу для сприяння добру і подолання зла”, – йдеться в повідомленні Зе!команди.

Відзначається, що Зеленський подякував патріарху за зустріч і спілкування, а Філарет вручив новообраному президенту пам’ятний подарунок.

Джерело: УНН

Back to top button