Світ

Збройні сили США можуть зазнати неприйнятно високих втрат

Про це йдеться в доповіді, підготовленій комісією стратегії національної оборони на замовлення конгресу

Військова перевага Америки “зменшилася до небезпечного рівня”, що призвело до “кризи національної безпеки”, йдеться в експертній доповіді, переданій конгресу США, – повідомляє 1NEWS.

“Збройні сили США можуть зазнати неприйнятно високих втрат у живій силі і втрат найважливіших капітальних активів у своєму наступному конфлікті, – йдеться в доповіді, підготовленій комісією стратегії національної оборони на замовлення конгресу, – Збройні сили прагнутимуть перемогти, але, можливо, програють війну проти Китаю або Росії”.

При цьому в доповіді комісії, створеної за рішенням конгресу в 2017 році, зазначається, що Сполучені Штати не зможуть одночасно боротися на двох або більше фронтах.

Крім того, автори доповіді зазначають, що територія самих США може зазнавати ударів і кібератак у той час, коли їхні Збройні сили прагнутимуть перемогти противника за кордоном. “Американську військову перевагу вже не гарантовано, а наслідки для американських інтересів і американської безпеки серйозні”, – наголошується в доповіді.

Зазначається також, що, незважаючи на рекордний оборонний бюджет США в розмірі $716 млрд, учетверо більший від китайського і удесятеро більший від російського, зусилля із перетворення Збройних сил з тим, щоб мати можливість протистояти нинішнім загрозам, не забезпечені достатньою мірою ресурсами і фінансовими засобами.

У доповіді висловлюють занепокоєння щодо різниці між витратами Америки на підтримку ядерного потенціалу та її потенційних супротивників.

“Терміново необхідно раціоналізувати і модернізувати інфраструктуру забезпечення ядерних сил, зокрема національні лабораторії та мережу ядерного командування, контролю та зв’язку”, – зазначають автори.

До складу комісії, яка готувала доповідь, увійшли призначені самим же конгресом США 12 експертів. Її співголовами є колишній заступник міністра оборони з питань політики з 2005 до 2009 року і колишній посол Ерік Едельман і адмірал у відставці Гері Ругхед, який був начальником штабу ВМС США з 2007 до 2011 року.

Підготовка цієї доповіді є вимогою конгресу. І, як зазначають американські ЗМІ, документ, замовлений конгресом і підготовлений заснованою ним же комісією, неминуче буде покладено в основу дебатів законодавців, коли почнеться обговорення бюджету на наступний фінансовий рік.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close